TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ Trabzon Fen Lisesinde YGS Sınavında Başarı Sağlamış Öğrencilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldi ve Sohbet Etti.

    Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ Trabzon Fen Lisesinde YGS Sınavında Başarı Sağlamış Öğrencilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldi ve Sohbet Etti.
Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ Trabzon Fen Lisesinde YGS Sınavında Başarı Sağlamış Öğrencilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldi ve Sohbet Etti.

Trabzon Fen Lisesine gelişinde Vali ÖZ’e Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Okul Müdürü Mehmet ÖZBİLGİ ve okul idarecileri eşlik etti.

YGS sınavında Trabzon Fen Lisesinden Türkiye genelinde ilk 1.000 kişi arasında 5 kişi, ilk 5.000 kişi arasından 24 kişi, ilk 10.000 kişi arasından 47 kişi ve ilk 15.000 kişi arasına 62 kişi girme başarısı göstermiştir. İlk  bin kişi arasına giren öğrenciler, Onur Akdeniz, Elif Dilara Aksoy, Neslinur Sali, Taha Yasin Yıldız ve Selin Çolak olmuştur.

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali ÖZ “ Trabzon Fen Lisesi Trabzon ve Türkiye için önemli okullardan bir tanesidir. Trabzon tarihinin yetiştirdiği önemli insanların büyük çoğunluğu bu liseden mezun olmuştur. Çanakkale’de şehitler vermiş olan bu lise Trabzon’u ve hatta Türkiye’yi idare eden siyasetçileri,  bürokratları, işadamlarını, bilim adamlarını ve daha birçok önemli unvandaki insanları yetiştirmiştir. 

Bugünkü gelinen noktada tarihi geçmişi bakınmadan da önemli olan o lisenin temelinin üzerinde bugün Fen Lisesi olarak öğretim verilmektedir. Bu da bizlere öğretimin sağlam temeller üzerinde devam ettiğini göstermektedir.

Sizler de böyle bir lise de okuduğunuzdan dolayı büyük bir şansa sahipsiniz. Göstermiş olduğunuz başarılarınızda, sizlerin ne kadar çalışkan, başarılı ve seçilmiş öğrenciler olduğunuzu gösteriyor. Bu doğrultu da sizler ileriki dönemlerde ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaksınız. Ve seçtiğiniz alanlarda başarılara imza atacaksınız. Burada ki çalışma ortamında da görüyorum ki hem olgunluk açısından hem de geleceğe hazırlanma açısından tüm çalışanlarınızla birlikte iyi bir uyum içerisindesiniz. Trabzon Fen Lisemiz öğretim hayatı boyunca her yönüyle örnek bir okulumuz oldu. Hiç kuşkusuz ki bunda her birinizin büyük katkısı var” dedi.

Üniversite sınavının eğitim hayatımızdaki önemli aşamalardan bir tanesi olduğuna değinen Vali ÖZ “ YGS sınavına baktığımız zaman güzel başarılarınız söz konusu. Üniversite sınavında da bu yakalamış olduğunuz bu başarıyı daha da yükselteceğinize inanıyorum. Son sınıf öğrencilerimiz her geçen yıl başarı çıtasını daha da yükseltiyor.  Bu sene de üniversite sınavına giren öğrencilerimizden üstün başarılar gördük. Önümüzdeki yıllarda da diğer öğrencilerimiz başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacaklardır. Unutmayın ki başarılarınız sonucunda kendi alanınızda güzel okullara girerek eğitimlerinizi tamamlayacaksınız ve memleketimize ve milletimize güzel hizmetler sunacaksınız.  Başarı konusunda sizlere yapmanız gerekenlerden çok fazla bahsetmemize gerek yok. Sizler zaten belli başarıları göstererek bu okullara gelmiş öğrencilersiniz.  Ancak unutmayın ki hayatta en önemli şey birbirinize olan sevginiz, saygınız, dostluğunuz ve geleceğe dönük projeleri birlikte paylaşmanızdır” şeklinde konuştu. 

05-04-201605-04-201605-04-201605-04-201605-04-201605-04-2016

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.