TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın YGS Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın YGS Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın YGS Mesajı

Tüm Türkiye’de Yükseköğretime Geçiş Sınavı 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacaktır.

Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir çalışma temposunun ardından 13 Mart 2016 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş (YGS) Sınavı’na gireceksiniz. Bu sınavda geleceğinizi inşa etmek için uğraş vereceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

Devletimiz sizin eğitim-öğretim kalitenizi artırmak ve sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için gayret ediyor. Sizler de verilen tüm bu emekleri değerlendirmek için çok gayret ettiniz. Girecek olduğunuz sınav ise bu çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Sınav günü heyecanınızı kontrol altında tutun ve sizi olumsuz anlamda etkileyecek her türlü iletişimden kendinizi soyutlayın.

Başarılı olacağınıza gönülden inandığım bu sınavda sizler için Allah’tan muvaffakiyet diliyorum.

Sayın Veliler;

Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca genç de bu sınavda ter dökecek. Malumunuz olduğu üzere çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken moral-motivasyonu sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız.

13 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na girecek olan öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                           Hızır AKTAŞ

                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.