TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Gerek inanç dünyamızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muasır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir.

Son yıllarda ülkemizde yaşanan menfi örneklere rağmen kadın hakları; kadınların toplumsal hayattaki statüleri ve ülke yönetiminde söz sahibi olmaları noktasında gelinen seviye takdire şayandır.

Atılan bu adımlar ve yaşanan inkişafın gelecek yıllarda daha da artacağını temenni ederek gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

 

                                                                                                                                      Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.