TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverlerin Katkılarıyla Yomra-Kaşüstü Mahallesinde Yaptırılacak Olan İmam Hatip Ortaokulunun Yapım Protokolü İmzalandı.

    Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Trabzon Din Görevlileri Derneği Öncülüğünde ve Hayırseverlerin Katkılarıyla Yomra Kaşüstü Mahallesinde Yaptırılacak Olan İmam Hatip Ortaokulu’nun Yapım Protokolünü İmzaladı
Hayırseverlerin Katkılarıyla Yomra-Kaşüstü Mahallesinde Yaptırılacak Olan İmam Hatip Ortaokulunun Yapım Protokolü İmzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve Din Görevlileri Derneği Başkan Vekili Yusuf Ziya HACIAHMETOĞLU ile birlikte Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesinde yaptırılacak olan İmam Hatip Ortaokulu’nun yapım protokolünü imzalayan Vali ÖZ, “Trabzonlu hayır işlerine çok önemli destekler veriyor. Bu destekleri özellikle eğitim alanında daha fazla görüyoruz. İl merkezinde ve bütün ilçelerimizde anasınıfından ilkokula, ortaokuldan liseye ve diğer eğitim birimlerine kadar pek çok alanda hayırseverlerimizin yatırımları var. Mutluyuz, çünkü ayda bir iki kez hayır işi için protokol imzalıyor ve tesislerin temelini atıyoruz. Bugün de yine ilimiz için önemli bir tesisin protokolünü yaptık.

Yomra ilçemizin Kaşüstü mahallesinde 16 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu yaptırılacak. Bu işin lokomotifi Din Görevlileri Derneğimizdir. Ancak bu yatırımda hayırseverlerimizin de ciddi destekleri var. Yapımına en kısa zamanda başlanacak okulumuz bitişiğindeki kuran kursu ve diğer eklentileri ile bir külliye haline dönüşecektir. Hep birlikte nitelikli, kaliteli bir ortamlarda başarılı öğrenciler yetiştirmenin temelini oluşturuyoruz. Bu güzel yatırımda ve diğer yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Din Görevlileri Derneği Başkan Vekili Hacıahmetoğlu, okulu iki yıl içerisinde bitirmeyi planladıklarını söyleyerek, yatırıma destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

23-02-201623-02-201623-02-201623-02-201623-02-2016

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.