TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sürmene’ de Özel Eğitim Anaokulu Yapılıyor.

            İlimiz Sürmene ilçesi Muratlı mahallesinde kapanmış olan ve atıl vaziyette bulunan Muratlı İlkokulu, hayırsever Can Çobanoğlu tarafından özel eğitim anakoluna dönüştürülüyor.
Sürmene’ de Özel Eğitim Anaokulu Yapılıyor.

          2016-2017 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan anaokulunun yapım protokolü Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, hayırsever Can Çobanoğlu arasında imzalandı. İmza protokol törenine Devlet Eski Bakanımız Faruk Özak ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de katıldı.

         İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan proje dahilinde yapımı gerçekleşecek olan özel eğitim anakoluyla ilgili düşüncelerini ifade eden Vali Öz, “Eğitim kurumlarımız her geçen gün gerek kamu yatırımlarımız gerekse hayırseverlerin desteğiyle gerçekleşmektedir. Bugün ilimizde anaokulundan başlayarak lise son düzeyine kadar hafif, orta, ağır engelli, otistik ve diğer engelli çocuklarımıza yönelik eğitim kurumlarımız mevcuttur. Bunların standardını her geçen gün arttırıyoruz. Bu çocuklarımızın eğitimi zor ve zahmetli bir iş. Burada fedakarca görev yapan öğretmenlerimizi kutluyorum.

         Bu çocuklarımızın daha iyi yetişmesi, eğitilmesi, istihdama hazır olması ve ailelerimizin üzerindeki yükün devlet ve toplum tarafından paylaşılması açısından önemlidir. Bu çalışmalara hayırseverlerimizin kişisel olarak sahip çıkmış olmaları önemlidir. Hem yeni kurumların yapılması, hem de kalitelerinin arttırılması konusunda önemli katkıları var. Trabzon ilimiz ve Sürmene ilçemiz bu yönüyle anaokulundan üniversite yapımına kadar hayırseverlerimizden büyük katkılar almaktadır. Başta devletimizin yatırımları olmak üzere hayırseverlerimizin de katkıları ile eğitimde çıtayı daha da arttırıyoruz. Bu tür kurumlara katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

12-02-201612-02-201612-02-2016

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.