TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde “Hazırlık Sınıfı” Açılması Konulu Çalıştay Yapıldı.

    Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde “Hazırlık Sınıfı” açılması konulu çalıştay Türkiye’de ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri, İngilizce Öğretmenleri, Rehber Öğretmenler, Okul-Aile Birliği Başkanları, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla ilimiz Akçaabat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.
Mesleki ve Teknik Eğitimde “Hazırlık Sınıfı” Açılması Konulu Çalıştay Yapıldı.

Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu’nun başkanlığını yaptığı Mesleki ve Teknik Eğitimde Hazırlık Sınıfı açılması çalıştayı 5 komisyon tarafından değerlendirildi. Konu komisyonlarca tüm alternatif çözüm önerileriyle birlikte analiz edildi. Çalıştay sonunda düzenlenecek rapor Bakanlığımıza gönderilecek.

Mesleki yabancı dil bilgisine sahip olmak, yurtiçi ve yurtdışında yerli ve yabancı şirketlerde istihdam edilebilirlik, iş kurma ve dış ticaret konularında etkinliği artırabilmek için tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde zorunlu olmamak kaydıyla sınırlı sayıda  “Hazırlık Sınıfı” açılması planlanmaktadır.

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.