TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Abdil Celil Öz Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş İle Öğretmenleri Kabul Etti.

  Valimiz Sayın Abdil Celil Öz “24 Kasım Öğretmenler Günü “dolayısıyla Valilik makamında Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ile Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Öğretmenlerini kabul etti.  
Valimiz Sayın Abdil Celil Öz Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş İle Öğretmenleri Kabul Etti.

Ülkelerin geleceği için Eğitimin en temel hizmet alanlarından birisi olduğunu belirten Vali Abdil Celil Öz “ Ülkemize bakıldığında eğitimin 12 yıla çıkarılması, teknoloji kullanımı, kalitenin geliştirilmesi  ve hepsinden daha önemlisi eğiticilerin, öğretmenlerin yetiştirilmesi anlamında çok önemli çalışmalar var. Bunun yansımalarını her geçen gün daha fazla hissediyoruz.

Bir insanın ömründe, özellikle gençlik çağlarında 12 yıllık bir sürenin sizin elinizde olması ve o malzemenin geleceğe hazırlanması çok önemli bir süreç. Dolayısıyla bu süreci biz iyi yönettiğimiz zaman, bilgiyle, vatan, millet ve insan sevgisiyle yetiştirildiğimiz zaman geleceğimiz mutlaka daha parlak ve daha güzel olacaktır. Onun için bu fedakar ve kutsal görevi yapan öğretmenler çok önemli ve büyük bir hizmet görüyorlar.

 Öğretmenlik  mesleğinin karşılığı maddiyat ile ölçülmüyor. Belli bir hizmet döneminden sonra geriye baktığınız zaman arkanızda güzel hatıralar kalıyor. Bu müthiş bir güzelliktir, fırsattır. Bu yönüyle bakıldığı zaman öğretmenlik çok farklı, duygu yükü fazla olan bir meslektir.

İlimiz açısından  bakıldığı zaman eğitim anlamında hem altyapı, hem de  öğretmen kadromuz bakımından çok uyumlu,başarılı bir ekip var. Bu ekiple beraber  başarıyı artırmak istiyoruz.

Öğretmenler Günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik verilmesi dolayısıyla kutlanan bir gün. Bugün biz öğretmenlerinize şükranlarımızı ve onların  emeklerinin karşılığı olarak  saygımızı göstermek  istiyoruz. Onun yanında onların meslekle ilgili geldiği noktaları ve daha iyi ne olabilir düşüncesiyle  belki bazı imkanları ve hakları değerlendiriyoruz. Aynı zamanda eğitim ve eğitim sistemimizle ilgili süreci yine bugün vesilesiyle değerlendiriyoruz. Emekli öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin coşkuyla mesleğe başlaması ve bu mesleğin güzelliklerini yaşaması için bir araya getiriyoruz. Dolayısıyla bugün hem anlamıyla hem içeriğiyle çok anlamlı bir gün. Bu vesileyle ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Genç ve tecrübeli öğretmenlerimize hizmetleri için  teşekkür ediyorum. Bütün öğretmenlerimizin aileleriyle beraber mutlu ve başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum. Emekli öğretmenlerimizin  sağlık ve uzun ömür geçirmesini  diliyorum. Tabii bunun yanında kaybettiğimiz görev başında şehit olan öğretmenlerimize de  rahmet diliyorum. “ şeklinde konuştu.

Görüşmede 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine  çelenk sunma töreniyle başladıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş “İlimiz nezdinde öğretmenlerimiz ile ilgili önemli sıkıntılarımız yok.  Öğretmenlerimizin özlük hakları ve tayinleri ile ilgili taleplerini mümkün mertebe, imkanlar ölçüsünde karşılıyoruz. Yeni hükümetimizin kurulmasıyla beraber özlük hakları noktasında  iyi imkanlar sunulduğu zaman görevde memnuniyet bilinciyle beraber Trabzon’un geleceğini daha iyi hazırlanma noktasında gayret içerisinde olacaklardır. Bu vesileyle bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz “dedi.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.