TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

Valilik önünde düzenlenen anma törenine Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Okçin AKŞİT, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah KINALI, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, müdür yardımcıları, şube müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı.

         Saat 09.05’te sirenlerin çalmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar yarıya indirildi. Vali Öz’ün şeref defterini imzalamasıyla valilik önündeki tören sora erdi.

        Vali Öz, Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

       “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu İstiklal Mücadelemizin başkomutanı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77. Yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir. ‘Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizlerindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz’ sözü bizlere adeta bir vasiyet niteliğindedir. Bugün bizlere düşen görev ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam etmektir.

         Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum”

         Daha sonra törenlere Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde Erdoğdu Anadolu Lisesi’nce hazırlanan gösterilerle devam edildi. Erdoğdu Anadolu Lisesi öğrencileri Atatürk´ün hayatından kesitler canlandırırken, TRT çocuk korosu da Atatürk´ün sevdiği ve onu anlatan şarkıları seslendirdi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.