TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürlerine Yönelik Yönetici Formasyon Kazandırma Kursunun Üçüncüsü Düzenlendi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Yönetici Formasyon Kazandırma Kursuna; Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Müdür Yardımcısı İlhan BAL ile birlikte ilimiz genelinde ilk iki kursa katılamayan okul ve kurum müdürleri katıldı.
Okul ve Kurum Müdürlerine Yönelik Yönetici Formasyon Kazandırma Kursunun Üçüncüsü Düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürümüz okul ve kurum müdürlerine yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Programının 3. ayağı olan bu toplantımızın hayırlara vesile olması temenni ediyorum. Arkadaşlar idarecilik önemli bir meslek.  Öğretmen olarak işimizi çok iyi yapıyor, olabiliriz. Ama bu iyi bir idareciyiz anlamına gelmemeli. Onun için her işte, her meslekte etkili ve yetkin olabilmemiz noktasında bir takım meziyetleri sergilememiz lazım ki başarılı olabilelim ve üstlendiğimiz görevi hakkıyla yerine getirmiş olalım. İnşallah idareci arkadaşlarımın üstlendiği bu görevleri layıkıyla yerine getireceğine ve beraberce bize emanet edilen çocuklarımızı hayata hazırlama noktasında sizinle beraber başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum.

Arkadaşlar, dünyanın en şerefli mesleği öğretmenliktir. Çünkü insanlar bize gözbebeklerini, çocuklarını emanet ediyorlar. Dolayısıyla biz güvenilir bir mesleğin mensuplarıyız. Bu güveni asla boşa çıkarmamalıyız. Devletimizin EBA(Eğitim Bilişim Ağı) adında kurduğu bir sistem var. Burada her okulun, her dersin arzu edilen kazanımlarını değerlendirecek sayıda içerik mevcuttur. Soru, materyal ders içeriği her şey mevcuttur. Öğretmelerimiz de soru hazırlasınlar oraya göndersinler.

Okul Aile Birliklerimizle de uyum içerisinde çalışalım. İletişimimizi iyi kuralım. Planladığınız eğitim faaliyetleri ile alakalı bir okul bütçesi oluşturalım.

Bu vesileyle idareci arkadaşlarımın üstlendikleri görevlerde başarılı olmalarını yürekten temenni ediyorum. Geçen sene çok iyi bir ivme yakaladık. İnşallah bu sene biraz daha ileri noktalara taşımak suretiyle sürdürülebilir bir hale dönüşür ve bundan sonra her geçen gün üstüne koymak suretiyle Trabzon’un başarısı tescil edilmiş olur. Ve öteden beri söylenen Trabzon’un bir eğitim kenti olması noktasında sizlerin, bizlerin bir emeği, bir alın teri olur diye düşünüyor, bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.