TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Göreve Yeni Atanan Öğretmenleri Kabul Etti.

Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ ilimizde göreve yeni atanan 92 öğretmenle bir araya geldi.
Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Göreve Yeni Atanan Öğretmenleri Kabul Etti.

Valilik A Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kabule Vali Yardımcısı Mustafa GÜRDAL, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Müdür Yardımcısı İlhan BAL da katıldı.

Vali Öz yeni atanan öğretmenlere seslenerek, “Öğretmenlik çok kutsal, fedakârlık gerektiren önemli bir meslektir. Eğitim hizmetleri de bu yönüyle bakıldığı zaman devlet olarak yürüttüğümüz en önemli kamu hizmetidir. Kalkınmanın, gelişmenin yolu eğitimden geçer, güçlü devlet olacaksak mutlaka eğitime önemli yatırımlar yapmalıyız. Trabzon’’a yaklaşık yedi yüz derslik kazandırmak için çalışıyoruz. Bakanlığımızın da bilişim sektörünü kullanması konusunda önemli çalışmaları var. Eğitim sistemimiz de sürekli bir reform, yenilik, kalite arayışı var. Bunlardan en önemli yatırım tabiî ki öğretmenlerimizdir. En çok tercih edilen meslek gurubu öğretmenlik mesleğidir. Bu da bize geleceğe yönelik umut veriyor” dedi.

Eğitimde başarının ekip ruhu ile çalışmaktan geçtiğini belirten Vali Öz, “Öğretmen, öğrenci, veli ve okul yönetimi uyumlu çalışırsa başarı kaçınılmaz oluyor. Son yıllarda okul aile birliklerimiz kurumsal olarak yeniden yapılanıyor. Velilerimiz de bu çalışmalara daha fazla katılmaya başladı. Bunların hepsi başarıyı getiren etkenlerdir. Bilgiye ulaşma kapasitemiz de hızla artıyor. Öğretmenlerimiz hızla gelişen sisteme ayak uydurmak zorundadır. Bizi araştırmaya, geliştirmeye zorlayan bu mekanizmaya ayak uyduramazsak öğrencilerimizi de yetiştirmekte zorlanırız. Öğrencilerimizi eğitirken kendimizi de eğitmeliyiz. Çünkü sistem bizi zaten buna zorluyor. Başarının önünde bir engel yok. Dershanelerin kapatılması sürecinden sonra okullarımızda tamamlayıcı yetiştirme kursları başladı. Sizler de bu kurslara etkin olarak katılarak katkıda bulunacaksınız. Trabzon eğitim kenti olma konusunda iddiası olan ve önemli çalışmalar gerçekleştiren bir ildir. Devlet yatırımlarının yanında hayırseverlerimizin de ciddi yatırımları var.

TEOG sınavlarında Trabzon 30’lu sıralardan 20’li sıralara yükseldi. Hedefimiz ilk 10’a girmektir. Bu hedefi gerçekleştirmede en önemli gücümüz sizlersiniz. Azimli ve fedakârca çalışırsanız mutlaka başarılı olursunuz. Bunu sizlerle başaracağız. Mesleğinizi severek fedakârca yapmalısınız. Bu işi manevi bir sorumluluk, millete bir vefa borcu olarak yaparsanız hem siz hem de yetiştirdiğiniz öğrencileriniz mutlu olur. Bu mesleğin en büyük zenginliği yetiştirdiğiniz öğrencilerin vatana millete hayırlı bireyler olarak yetişmesidir. Unutmayınız ki geleceğin nesillerini sizler yetiştireceksiniz.

Milli eğitim sisteminde önemli değişim dönüşüm yaşanıyor, sizler de bu değişim ve dönüşümde daha etkin rol almalısınız. Proje üreten ve projelere katkı veren bir konumda olmalısınız. Bunun yanında toplumsal gelişmelere ve sosyal sorumluluk projelerine karşı da duyarlı olursak daha başarılı bir toplumun oluşmasına vesile olursunuz. Şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında görüşlerinize ihtiyacımızın olduğunu biliyor, yeni görevinizde sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.