TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Projesinin Bölgesel Ödül Töreni İlimizde Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız tarafından yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkanları sunmayı amaçlayan “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik” Projesinin bölgesel ödül töreni ilimizde yapıldı.
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Projesinin Bölgesel Ödül Töreni İlimizde Gerçekleştirildi.

           Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen törene Vali yardımcısı Mustafa GÜRDAL, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa ŞAHİN, İç Kontrol Daire Başkanı Fazlı SARI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Doğu Karadeniz, Kuzeydoğu Anadolu, Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden dereceye giren proje sahibi illerin milli eğitim müdürleri, yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Sanatsal Kültürel Sportif ve Çevreci Faaliyetler, Okul İdaresinin Geliştirilmesi, Eğitim-Öğretime Erişim ve Yönlendirme ile Serbest Kategori olmak üzere 5 farklı kategorinin bireysel başvuru kısmında 5 ; ekiple başvuru bölümünde 6 olmak üzere toplam 11 projenin ödüllendirildiği programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ sözlerine, “Yeşille mavinin kucakladığı Karadenizin şirin kenti olan Trabzon’umuzda sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.” diyerek başladı. Müdürümüz Hızır AKTAŞ; “Milletlerin zenginliği ne yer altı kaynakları ne de yer üstü zenginlikleridir. Milletlerin zenginliği yetişmiş insan gücüyle doğru orantılıdır. Bizi burada toplayan bu ödül töreni aslında memleketimizin milletimizin zenginliğine atılmış önemli bir adımdır. Bu faaliyet eğitime nicelikten ziyade nitelik anlamında değer katan bir faaliyettir. Bu faaliyetleri düşünen, projelendiren ve katılan herkese şahsım ve kurumum adına yürekten teşekkür ederim. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa ŞAHİN ise şunları söyledi.  “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Projesi aslında bize sürekli gideceğimiz bir yol gösterme noktasında faydalanacağımız bir süreçtir. Sürece dahil olan arkadaşlarımızı yapmış oldukları faaliyetler, eğitim ve öğretim adına geliştirdikleri projelerden ötürü tekrar kutluyorum. Bu ve benzeri projelere Bakanlığımızın destekleri devam edecektir.  Projelerde emeği geçen tüm eğitim çalışanlarını kutluyorum ve İl Milli Eğitim Müdürümüze de bu organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum.” dedi

Son olarak Vali Yardımcısı Mustafa GÜRDAL ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği bu faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projelerin başarılara vesile olmasını temenni etti.

 Trabzon’u tanıtan sinevizyon gösterisinin ardından ödüle layık görülen 11 çalışma katılımcılara tanıtıldı ve proje sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Programın ardından 9 farklı ilden gelen misafirler ile katılımcılar için Trabzon Gezisi ve akabinde öğle yemeği organizasyonu düzenlendi.

 

Programda ödül alan iller ve projeleri  ise şöyle:               

- Adıyaman “ Filenin Filizleri”

- Adıyaman “Stratejik Plan Hazırlama”

- Adıyaman “ Kalite Sistemlerini Hazırlama”

- Ağrı “Bilinçli Çocuk Güvenli Gelecek”            

- Bingöl “Değerler Bahçesi”

- Diyarbakır “Ben Çocuğum Büyümeyi İstiyorum”   

- Elazığ “Bilmek Paylaşmaktır”                               

- Erzurum“Kendimi Dinliyorum”                                

- Gaziantep “Kütüphanemiz Evimiz”

-  Trabzon “Bilgi Tacım”                                                    

- Rize “Birlikte Oku, Beraber Öğren”   

      

                                        

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.