TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Düzenlenen Okullarımızı Ziyaret Etti.

Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Trabzon Fen Lisesi ve Bener Cordan Ortaokulu’nu gezerek hafta sonu yürütülmekte olan kurslarla ilgili bilgi aldı.
Valimiz Sayın Abdil Celil ÖZ, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Düzenlenen Okullarımızı Ziyaret Etti.

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ile birlikte sınıfları gezerek kursa katılan öğrencilerle sohbet eden Vali ÖZ, onlara genel kültür ve güncel konularda sorular yöneltti.

Vali ÖZ, il genelindeki bütün okullarda düzenlenen hafta sonu kurslarının eğitimdeki başarıyı yükselteceğine inandığını ifade ederek, “İlimizdeki bütün okullarımızda hem lise 12.sınıflarda hem de ortaokulların 7. ve 8.sınıflarında programa katılım yoğun bir şekilde devam ediyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz bu konuda çok duyarlı. Lise ve ortaokul son sınıf kategorisinde katılım yüzde 90 seviyelerindedir. Diğer öğrencilerimiz de kademeli olarak bu kurslarımıza devam ediyor. Amacımız öğrencilerimizin okulla olan bağını güçlendirerek dershane ve diğer kurslardan onları kurtarmaktır. Öğrencilerimiz de böylece sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerine daha fazla zaman ayırabiliyorlar.  Güzel bir sahiplenme var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kursların eğitimdeki başarıyı yükselteceğini belirten Vali ÖZ, “Geçtiğimiz yıl TEOG sınavlarında yüzde 10 basamak iyileşme elde etmiştik. Bu çalışma devam ettiğinde bu başarı daha da artacaktır. İlk 10 il arasına girme hedefimize ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Of ilçesindeki okullarımızda düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.