TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geleceğin Yıldızları" Projesinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi.

  Türkiye’de bir ilk olarak hazırlanan ve geleceğin yıldız sporcularını çıkarmayı amaçlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de ortağı olduğu ‘Geleceğin Yıldızları’ adlı proje 19 Mayıs Spor Salonu’nda yapılan açılış töreni ile başladı.  


Açılış törenine Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. 

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Spor kenti Trabzon’da yarının sporcularını yetiştirmek için çok anlamlı ve çok güzel bir projenin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Trabzon ilimiz spor altyapısı çok güçlüdür. Jimnastik salonundan, atletizm sahasına, kapalı spor salonlarından, olimpik yüzme havuzlarına kadar birçok spor kompleksine sahip olmakla beraber genç ve dinamik bir nüfusa da sahiptir. İşte bu ikisini buluşturmak için bir dizi faaliyetler yapıyoruz. Yaz spor okullarına her yıl 10 binin üzerinde gencimiz katılıyor. Yine kış spor okullarımıza da binin üzerinde gencimiz devam ediyor. Kulüplerimizin çalışmaları var. Bugün açılışını yaptığımız bu proje sayesinde yaklaşık bin 500 çocuğumuz spor tesislerimizle buluşacaktır. Amacımız her çocuğumuzun en az bir spor dalıyla uğraşmasını sağlayarak geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmektir. Bu projenin bütün okullarımızda yaygınlaştırılması için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da Türkiye’de bir ilk olan ‘Geleceğin Yıldızları’ Projesi ile futbolun dışında 14 branşta dünya şampiyonlarının yetiştirilmesinin amaçlandığına dikkat çekti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Baş ise, bu proje ile geleceğin sporcularının yetiştirilmesinin amaçlandığına dikkat çekerek, yıllardır özlemlerini duydukları böyle bir projeyi hazırlayanlara teşekkür etti.

Proje kapsamında Ortahisar Temel Yaşar Çoruh İlkokulu, Yeşiltepe İlkokulu, Yomra Merkez İlkokulu ve Akçaabat Söğütlü ilkokulu 2. sınıf öğrencilerini spor ile buluşturulacak.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı boyunca 2 aylık periyotlarla 4 aşamada gerçekleştirilecek olan proje ile öğrencilerin fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden gelişmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.