TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Senebaşı Paylaşım Toplantılarına Araklı ve Vakfıkebir´de Devam Edildi.

  2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Senebaşı Paylaşım Toplantılarına, Ortahisar İlçesinde Düzenlenen ilk Toplantının Ardından Bölge Merkezleri Seçilen Araklı ve Vakfıkebir´de Devam Edildi.  
Senebaşı Paylaşım Toplantılarına Araklı ve Vakfıkebir´de Devam Edildi.

07.10.2015 tarihinde Araklı, Arsin, Dernekpazarı, Çaykara, Hayrat, Köprübaşı, Sürmene ve Of ilçeleri okul-kurum müdürlerinin katılımıyla Araklı Öğretmenevinde;

08.10.2015 tarihinde Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir ilçeleri okul-kurum müdürlerinin katılımıyla Vakfıkebir Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen paylaşım toplantılarına yoğun bir katılım oldu.

Paylaşım Toplantılarında; toplantıların hayırlara vesile olmasını temenni ederek ve genel bir değerlendirme yaparak sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ şunları söyledi.

 "Yeni bir eğitim öğretim yılına başladık. Bu eğitim öğretim yılımızda inşallah arzu ettiğimiz güzel neticelere birbirimizle istişare ederek, imkanlarımızı birleştirmek suretiyle birlikte ulaşacağız. İnşallah bu yeni eğitim öğretim yılında koymuş olduğumuz hedefleri hep birlikte gerçekleştiririz. Dolayısıyla bu yürüyüşte birbirimize destek olmak ve il genelinde uygulama birliğini sağlamak, birtakım eksikliklerimizi ve sıkıntılarımızı gidermek amacıyla bu paylaşım toplantılarında bir araya geldik. Yavrularımızı geleceğe hazırlama noktasında koyulduğumuz bu görevi başarı ile sürdürmenin adımlarını hep beraber atmış olacağız."

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ okul-kurum müdürlerine şu başlıklar altında seslendi.

 "- İletişime açık olun. Okul yöneticileri ve öğretmenler ile iletişiminiz çok iyi olsun. Okul-Veli birlikteliğini sağlayalım.

 - Güvenli bir okul ortamını hazırlamak için gerekli tedbirleri alalım. Emniyeti sağlayalım.

 - Sosyal-Kültürel faaliyetlere önem verelim. Katılım sağlayalım.

 - Etüd ve destekleme kurslarında iş takvimimizi hazırlayalım. Bu kursların faydası çok fazla. 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin tamamı bu kurslara devam etsin. Bu konuda velilerimizle de görüşün.

 - Okul servislerini takip edelim, taşımadaki eksiklik ve aksaklıkları tespit edelim. Taşıma merkezi okullarımıza gelen yemeklerin kontrolünü yapalım.

 -Aile eğitimine önem verelim. Bilinçli veliler ile birlikte bizim de yükümüz azalacaktır. Bunun planlamasını yapalım.

 - Okuldaki eksiklikleri giderelim, gerektiğinde taleplerinizi bize de bildirin."

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ okul müdürlerince yöneltilen sorulara cevap verdikten sonra okul-kurum müdürlerine başarılar dileyerek toplantıları bitirdi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.