TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

0-18 Yaş Aile Eğitimi Oryantasyon Kursunu Tamamlayan Rehber Öğretmenlere Sertifikaları Verildi.

  0-18 Yaş Aile Eğitimi Oryantasyon Kursunu Başarı ile Tamamlayan 97 Rehber Öğretmene Sertifikaları Düzenlenen Törenle Takdim Edildi.  
0-18 Yaş Aile Eğitimi Oryantasyon Kursunu Tamamlayan Rehber Öğretmenlere Sertifikaları Verildi.

İlimiz Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen törene Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Hasan YILMAZ, Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Ortahisar Kaymakamı Mahmut ŞİRİNOĞLU Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Tahsin KALAYCI, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan GENÇ ile rehber öğretmenler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ şunları söyledi.

 "Her tarafı mükemmel, çok güzel bir faaliyetin sertifika töreni için burada toplanmış bulunuyoruz. Vesile olanlara, bu süreci eğiterek değerlendirenlere, katılanlara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyorum. Baktığımız zaman varlık alemi içerisinde eğitime muhtaç tek canlı insandır. Ülkelerin  zenginliği yetişmiş insan gücü ile ölçülür. Yeraltı kaynakları ve yerüstü zenginlikleri ile ölçülmez. Biz şu anda bize emanet edilen yavrularımızı geleceğe daha donanımlı taşıma adına örgün eğitimin yanında, örgün eğitimin paydaşı olan ailelerin de bu yükümüze omuz vermesi ve onların da neyi nasıl yapacakları adına bir çalışmanın sertifika törenindeyiz. Dolayısıyla bu çalışmayı örgün eğitimin müfredatı kadar önemsiyoruz. Bu üstleneceğiniz görevden dolayı sizlere başarılar diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum."

 Ortahisar Kaymakamı Mahmut ŞİRİNOĞLU ise şunları söyledi.

 "En çok inandığım projenin final töreninde aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz de Kaymakamlık olarak çaba göstererek sizlerle birlikte toplumda bu konuda duyarlılığı artırmaya çalışacağız. Çünkü inanıyoruz ki gelecekteki müreffeh toplum ancak anne babaların da kendilerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleriyle mümkün olacaktır. Bu konuda toplumumuzda duyarlılık artıyor ve çok güzel geri bildirimler alıyoruz. Yapılan bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu çalışmaya katılacak olan ailelere selam ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.

 Son olarak kürsüye çıkan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Hasan YILMAZ ise şunları söyledi.

 "Bütün toplumların temeli ailedir. Eğitimi de tarif edersek milli kültürün kuşaktan kuşağa aktarılmasıdır. Dolayısıyla aile ve eğitimin beraberce yol alması gerekir. Aileyi güçlendirmek aile eğitim meselesi önemlidir.Dolayısıyla aile yapısını bozmamamız lazım Modern tekniklerle hazırladığımız 0-18 yaş Aile Eğitimi, Türkiye´nin tek milli eğitim programıdır. Millilikten kasıt tüm Türkiye´yi kapsamasıdır. Samsun´dan Artvin´e kadar olan bu bölgede aile eğitimi çalışmalarını yakınen takip ediyoruz. Dolayısıyla biz bu işi başarmak için önce programı, sonra bu seminerleri yaptık. Bizler bütçe imkanları içerisinde merkezi seminerlerden ziyade yerel eğitimlerin önemli olduğunu gördük. Yerel faaliyetleri güçlendireceğiz. Burada tabi valilerimizin, kaymakamlarımızın, milli eğitim müdürlerimizin katkısını da bekliyoruz. Katkı sağlarlarsa biz eğitim görevlilerini göndeririz. Bizler de seve seve katılırız. Buna yaygın eğitim çalışması olarak değil, milli kültürün yaşatılması olarak bakacağız. Bu yerel eğitimleri devam ettireceğiz. Hepinize teşekkür eder, saygılar sunuyorum."

 Daha sonra rehber öğretmenlere sertifikaları takdim edildi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.