TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yol-İş Sendikası Ortaokulunda Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Yol-İş Sendikası Ortaokulunda gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenine Vali Yardımcısı Ayhan YAZGAN, Temel Eğitim Şube Müdürü H.Burak FETTAHOĞLU, Halk Sağlığı Müdür Vekili Şükrü ÖZGÜN, okul yöneticileri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
Yol-İş Sendikası Ortaokulunda Bisiklet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Vali Yardımcısı Ayhan YAZGAN bisiklet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Sevgili gençler, değerli öğretmenlerimiz, kıymetli çalışma arkadaşlarımız. Bugün 185 tane bisiklet dağıtacağız. İstiyoruz ki sağlıklı yaşam ve obezite ile mücadele kapsamında  bugün ve ilerideki hayatınızda sağlık sorunlarınız olmasın.  Onun için devletimizin gelişen imkanları doğrultusunda giderek artan faaliyetlerimizin bir örneğini bugün okulumuzda gerçekleştiriyoruz. Bisiklet kullanarak, hem spor yapıp hem de eğlenmiş olacaksınız. Bisiklet kullanan  insanlar çevresine daha saygılı, duyarlı, trafik kurallarına uyan, toplumsal değerlere saygılı insanlar olurlar. Bisiklet kullanmak aynı zamanda özgürlük hissi veren bir spordur. İnşallah herhangi bir kazaya  maruz kalmadan dikkatli bir şekilde bisikletlerinizi kullanır ve spor yaparak eğlenirsiniz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunar, teşekkür ederim.”

Temel Eğitim Şube Müdürü H.Burak FETTAHOĞLU ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Sevgili öğrenciler bugün burada dağıtımını gerçekleştirdiğimiz bisikletleri yalnızca bir ulaşım aracı olarak görmeyiniz. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın ve sağlıklı bir çevrenin vazgeçilmez unsurlardan biri olarak görünüz. Bisiklet bireysel ve kentsel sorunların çözülmesinde de önemli bir yer teşkil etmektedir. Çünkü çevreye dost, hiçbir duman veya ses oluşturmayan bir ulaşım şeklidir.

Sevgili öğrenciler projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bisikletlerin sizler için sağlıklı, bol fiziksel aktiviteli günler getirmesini temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Ayhan YAZGAN öğrencilere bisiklet dağıttı.

Sağlıklı Yaşam ve Obezite ile Mücadele Programı kapsamında öğrencilerimize düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırarak sağlıklarının korunması amaçlanmakta, Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 5., 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini ve bisiklet modülü dersini seçen okullara protokol ile bisiklet desteği sağlanmaktadır.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.