TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ ın 2015 - 2016 Eğitim - Öğretim Yılı ve Kurban Bayramı Mesajları

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ ın 2015 - 2016 Eğitim - Öğretim Yılı ve Kurban Bayramı Mesajları

28 Eylül 2015 tarihinde yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacak olmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

2015-2016 eğitim-öğretim yılının; sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşlarımıza da başarılar diliyorum.

            

               Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

               Saygıdeğer Veliler,

 

Dünyamızdaki küreselleşme eğilimleri, bilim ve teknolojideki gelişimin hızı; bilgiyi üretmenin ve ona hakim olmanın önemini keskin bir şekilde ortaya koymaktadır.

Bizleri bilgi toplumuna taşıyacak olan ülkemizin gücü ve geleceği çocuklarımız olacaktır. Eğitimin her alanında çalışan bireyler olarak bize düşen görev; zengin öğrenme ortamları yaratarak çocuklarımızın bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerini gerçekleştirmelerinde onlara yardımcı ve yol gösterici olmak, akademik başarılarını olduğu kadar sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlardaki başarılarını da destekleyerek onlara fırsatlar sunmak ve imkânlar sağlamaktır. Bu şekilde çok yönlü bireyler yetiştirerek çocuklarımızın zenginliğini ülke zenginliğine dönüştürme gücünü elde etmek gerektiğine olan inancımı paylaşıyor, başarılar diliyorum.

 

                 Sevgili Öğrenciler,

            Sizler için yaşanan heyecanların, atan yürek çırpıntılarının sesini duymalısınız. Çevrenizle, ailenizle, öğretmenlerinizle ve her şeyden önce de kendinizle barışık olunuz. Bu günlerin, öğrencilik yıllarının su gibi akıp gideceğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız.  Belirleyeceğiniz hedefler doğrultusunda bıkmadan, usanmadan çalışınız.  Başarmanın yolunun çalışmaktan, çok çalışmaktan geçtiğini hiçbir zaman unutmayınız.  Bilmediğiniz ve merak ettiğiniz her şeyi sorunuz, sorgulayınız, araştırınız, öğrendiğiniz bilgileri hayat boyu kullanabilme, kullandıkça geliştirebilme yeteneği ve alışkanlığı kazanınız. Başarılı bir öğretim yılı geçirmenizi diliyor, kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

 

                 Bu duygularla, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve devamlı yanımızda olan velilerimize, okul aile birliğinin değerli yönetici ve üyelerine, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli yönetici ve mensuplarına şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de verecekleri destek için teşekkür ediyorum.

 

             Ayrıca yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla; Değerli meslektaşlarımın, kurumumuzun değerli çalışanlarının, sevgili öğrencilerimizin ve saygıdeğer velilerimizin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, Aziz Milletimiz ve Alem-i İslam’ın birlik ve beraberliğine vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim.

 

           

                                                                                                                                            Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.