TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz A.Celil ÖZ´den TEOG Değerlendirmesi

TEOG Sınav Sonuçlarına Göre Trabzon Türkiye Genelinde 22. Sırada
Sayın Valimiz A.Celil ÖZ´den TEOG  Değerlendirmesi

         Bakanlığımız  tarafından açıklanan TEOG sınav sonuçlarına göre ilimiz ülke genelinde 22. olmuştur. Sınavlarda önceki yıllara göre ciddi bir başarının sağlandığı, puan ortalaması olarak yüzde 7  civarında bir artış olduğu belirtildi.

         Temel eğitim düzeyinde akademik başarının önemli göstergesinin TEOG olduğunu söyleyen Valimiz A. Celil Öz “TEOG sınavı sonuçlarına göre ilimiz bütün derslerde puan ve toplam doğru sayıları ortalamaları bazında Türkiye ortalamasının üzerinde yer almıştır. Geçen yıldaki başarı puan ortalaması yüzde 53 den yüzde 59 ‘a çıkmıştır” dedi.

         Vali Öz önceki yıllara göre başarının ciddi anlamda artış göstermesinin en önemli etkeninin fedakarca çalışan öğretmenlerin olduğuna vurgu yaparak” Başarının yükselmesinde öğretmenlerimizin,idarecilerimizin, okul aile birliklerinin ve velilerimizin büyük payı vardır. Hepsine teşekür ediyorum.

         Bu başarı ile yetinmeyeceğiz. Hedefimiz ilk 10 ‘a girmektir. Trabzon Türkiye’de marka bir eğitim şehri olmalı, bunun için daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.  İl olarak sadece akademik anlamda değil sosyal ve sportif anlamda da ciddi başarılarımız var. Tabii ki bütün bunlar gerek devletimizin, gerek yerel yönetimlerimizin, gerekse de hayırseverlerimizin eğitime olan katkılarıdır. Bu kapsamda derslik sayımız 7181’ e yükselmiştir. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 21’den 19’a düşmüştür” şeklinde konuştu.

         Müdürümüz Hızır Aktaş’da başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek”Başarımızın artmasında bütün ilçelerimizde açtığımız takviye ve etüt kursları önemli olmuştur. Bu yılda bu kursları açmak için  çalışmalarımız devam etmektedir.  Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Sayın Valimiz A. Celil Öz’e ,İlçe kaymakamlarımıza, ilçe müdürlerimize, öğretmenlerimize  ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.