TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Mİlli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş´ ın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ´ın 2014 - 2015 Eğitim - Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı :
İl Mİlli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş´ ın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

Saygıdeğer Veliler.

 12 Haziran 2015 Cuma günü itibariyle bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

 Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne kadar devam eden bir süreçtir. Sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde barındıran eğitim; bireylere toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama becerilerini kazandıran tüm sosyal süreçleri içerir.

Her zaman daha iyi olmanın, daha başarılı olmanın mücadelesi verilirken hiçbir öğrenci göz ardı edilmeden eğitim-öğretim faaliyetlerinin kalitesi arttırılmaya çalışılmaktadır. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı bütün yönetici, öğretmen, personel, veli ve özellikle öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çabaları ve çalışmaları dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum.

Karne günü öğrencilerimiz için önemli olduğu kadar bizler içinde bir o kadar önemlidir. Çünkü bu değerlendirme bir bütün olarak hepimizin değerlendirmesidir. Öğrencilerimizin yaşadığı bu karne heyecanını yürekten paylaşıyorum. Bu güzel mutluluğun tüm evlerde yaşanmasını diliyorum. Bazı öğrencilerimiz için sevinç ve gurur kaynağı olan karne günü bazı öğrencilerimiz içinse kaygı sebebi olabilmektedir. Ancak velilerimiz, karnenin çocuğun kapasitesini tümüyle yansıtan bir değerlendirme aracı olmadığı bilinciyle hareket ettiklerinde çocuklarımızın üzerindeki bu kaygının da oluşmasına sebebiyet vermemiş olacaklardır. Asıl önemli olan onların gelecekte bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamış olmaktır. Bu nedenle kırık notlar yüzünden mutluluğunuzun gölgelenmesini istemiyorum. Sevgi ve hoşgörünün çözemeyeceği bir sorun yoktur. Anne ve babalardan anlayışlı olmalarını, kırıcı davranışlardan kaçınmalarını bekliyorum. Onların neler hissettiğini anlamaya, onlarla empati kurmaya çalışalım. Abartıya kaçmamak kaydıyla kendilerini ödüllendirelim. Çocuklarımıza şartlara bağlı olarak değil, her zaman sevdiğimizi ve güvendiğimizi hissettirelim. Onlarla birlikte çözüm yolları aramaya çalışalım. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda etkinlik fırsatları oluşturmaya çalışalım.

Sevgili öğrencilerimizin yaz tatilinin tadını dinlenip eğlenerek çıkarırken; kitap okumaya da zaman ayırmaları gerekmektedir.  Kitap okumaya karşı ilgisi olmayan öğrencilerimizin kalıcı başarıları yakalaması zordur. Bu nedenle tatilinizi sizlere yeni ufuklar açacak kitaplar okuyarak değerlendirmenizi diliyorum.

Ayrıca, öğrencilerimizin okul ve çevrenin spor tesisleri ve kütüphanelerinden yararlanarak sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmalarına da yardımcı olunuz. Eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmayınız.

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerimiz ile birlikte ortaöğretimden mezun olan birçok gencimiz ise LYS sınavına katılacaktır. İlimizin iyi bir başarı yakalamasını ümit ediyor, öğrencilerimize ve sınava katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum.

Bu duygularla; bütün yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve personelimizin sağlıklı, neşeli ve huzurlu bir yaz tatili geçirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 04 Haziran 2015

                                                                                           

                                                                                                                  Hızır AKTAŞ

                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.