TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beyaz Bayrak” ve Sertifika Teslim Töreni Düzenlendi.

    Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı tarafından okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmeleri amacıyla, ilimizde “Beyaz Bayrak” başvurusu yapıp sertifika almaya hak kazanan 26 okul için “Beyaz Bayrak” ve Sertifika teslim töreni düzenlendi.
“Beyaz Bayrak” ve Sertifika Teslim Töreni Düzenlendi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Halit Çınarka, Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri ile beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların yöneticileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş şunları söyledi.

“Beyaz Bayrak törenimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu vesileyle hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Dolayısıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizi hayata hazırlarken kurumlarımızın hem güvenliği, hem de sağlık açısından yeterliliği konusunda ciddi adımlar atılmaktadır. Bu maksatla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği okullarımızın sağlık ve hijyen noktasında belli bir seviyeye gelmesi ile alakalı çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde ilimize bu sene müracaat eden 50 okulumuzdan 26 tanesi Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. Dolayısıyla bu protokol, okullarımızın sağlık açısından daha hijyen bir ortam oluşturması noktasında bir gayret içerisinde olmalarına teşvik amacıyla yapılmış bir protokoldür. Bu protokol kapsamında Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 26 okulumuzu tebrik ediyorum. Okul Aile Birliklerinin de bu hususta desteklerini bekliyor, hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

İl Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Köksal Hamzaoğlu şunları söyledi.

“Bugün bizim için anlamlı bir gün. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi noktasında anlamlı bir gün bugün. Biz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak daha ziyade 1. basamak sağlık hizmetlerini, koruyucu sağlık hizmetlerini yürütmeye çalışan bir kurumuz. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz bir takım projelerimiz var. Bunların en önemlilerinden birisi de Beyaz Bayrak projesidir. İlimizde 2006 yılından beri yürütülen çalışmalarda bugün sertifika töreni düzenliyoruz. Okullarımızda hijyenin sağlanması ve öğrencilerimizin ömür boyu devam ettirecekleri temizlik alışkanlıklarını edinmesi açısından Beyaz Bayrak projesi çok önemlidir. Biz hem Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak hem de birer veli olarak elimizden geldiğince bu projenin destekçisiyiz. Okul yöneticilerimizden bu konuda duyarlılığın artırılmasını ve bu kampanyalara gerekli desteğin sağlanmasını rica ediyorum. Bu güzel anlamlı günde bugüne kadar sertifikalarını koruyan ve bu yıl yeni sertifikalarını alacak olan okullarımızı, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, Okul Aile Birliği üyelerimizi tebrik ediyorum. dedi.

Vali Yardımcısı Celalettin  Cantürk ise yaptığı konuşmada, Beyaz Bayrak projesinin önemini vurgulayarak projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra 26 okulumuza Beyaz Bayrak ve sertifikaları Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, İl Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Halit Çınarka, Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan tarafından verildi.

26 yeni okulumuzun Beyaz Bayrak almaya hak kazanmasıyla ilimizde beyaz bayrağı bulunan toplam okul sayısı 67’ ye yükselmiştir.

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.