TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün Yıl Sonu Sergisinin Açılışına Katıldı.

  Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2014-2015 eğitim-öğretim yılı yıl sonu sergisi Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.  
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün Yıl Sonu Sergisinin Açılışına Katıldı.

Yoğun ilgi ve geniş katılımla gerçekleştirilen açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Genç, şube müdürleri,eğitmenler, kursiyerler ile davetliler katıldı.

 Açılışta bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş şunları söyledi.

 "Bugün halk eğitim merkezimizin ürünlerini hep beraber görmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Bu vesileyle ben hazirunu kıymetle, sevgiyle, hürmetle selamlıyorum.

 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergimize hoş geldiniz.

             Hayat Boyu Öğrenme;

             Yeni bilgi kazanma, bir şeyler üretme ve dünyadaki güzelliklerin farkına varma, bireyin tüm hayatı boyunca kişisel, sosyal, kültürel, sportif ve mesleki alanda gelişimi, kendini yenilemesi demektir.

             Hayat Boyu Öğrenme kurumlarımızın bu anlamda gerçekleştirdikleri faaliyetler ülkemizin geleceği, refahı ve gelişmişliği açısından fevkalade önem arz etmektedir.

             Tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinde desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, İlçe Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza proje ortaklarımıza, yöneticilerimize, öğretmenlerimize, eğiticilerimize, iç ve dış paydaşlarımıza, kursiyerlerimize ve sergimizi onurlandıran siz değerli konuklarımıza teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi

  Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ise şunları söyledi.

 " Bugün burada halk eğitimin yıl sonu düğün gününü yapıyoruz. Ben halk eğitim sergilerinin açılışlarını bu şekilde adlandırıyorum. Bütün katılımcıların yüreği ve gönlü şen olsun. Günleri huzur ve mutlulukla dolsun, diliyorum. Burada gördüğüm şey şudur ki, ortahisar insanı gerçekten katılımcı, içten, samimi, yüreğini işine veren, birbiriyle yardımlaşan, üst düzeylerde çaba gösteren bir vatandaş kesimine sahip. Bunu görmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Gördüğüm kadarıyla insanımız kurslara hem candan, içten katılıyor, hem de işini en güzel şekilde yapıyor. Alacahanıyla, halk eğitim merkezi binasıyla ve onların içini dolduran insanlarıyla halk eğitim çalışmalarımız adeta bir üniversite büyüklüğüne ulaşmış durumda. Adeta hayatın merkezi haline gelmiş. Bizlerde böyle bir kuruluşun yanında olmayı kendimize görev biliyoruz. Ben bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çalışma arkadaşlarımıza bu çabalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ve buraya katılan tüm ortahisara bir kere daha sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum." dedi.

 Daha sonra Trabzon Görme Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği büro yönetimi ve sekreterlik kursu sertifika töreni gerçekleştirildi ve serginin açılışı yapıldı.

 Serginin gezilmesiyle tören sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.