TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning Bölgesel Çalıştayı Yapıldı.

    Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen e-Twinning Bölgesel Çalıştayı 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde Akçaabat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Turizm Otelcilik Meslek Lisesi) gerçekleştirildi.
e-Twinning Bölgesel Çalıştayı Yapıldı.

İlimizle birlikte toplam 4 ilden (Trabzon, Giresun, Artvin, Rize) 80 öğretmenin katıldığı çalıştayın açılışına Müdür Vekilimiz Zekeriya Taşan, Şube Müdürü Mesut Kaş, Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Dairesi Başkanlığı’ndan eğitmenler Hakan Öztürk ve Faruk Gümüş katıldı.

Açılış konuşmasında katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Müdür Vekilimiz Zekeriya Taşan şunları söyledi.

“Saygıdeğer misafirler, hepiniz hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Avrupa Okul Ortaklıkları Eşleştirme Projesi Çalıştayı bugün burada başlıyor. Çevre illerimizden gelen birbirinden değerli 80 katılımcı ile Daire Başkanlığımızdan 2 uzman arkadaşımız buradalar. Değerli katılımcılar hiç şüphe yok ki, Avrupa Birliği projeleri hem öğretmenlerimiz için, hem öğrencilerimiz için hem de ülkemiz için ufuk açıcı olmuştur. Daha önce bu projelerimiz uygulandı, öğrencilerimiz belki de hayatlarında hiç görmeyecekleri ülkeleri ziyaret etme fırsatını buldular. Oradaki öğrencilerle tanıştılar. Öğretmenler birbirleriyle iletişim kurdular Dolayısıyla ülkeler bilim kültürleriyle alış verişte bulunuyorlar. İnşallah bu tür projeler artar ve ülkeler arası iletişim devam eder. Barışa katkı sağlar. Sizleri Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz. Bu çalıştayın başarılar getirmesini, hayırlar getirmesini, hem sizler için, hem projelerde yer alacak öğrencilerimiz için, ülkemiz için, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum, hepinize şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

Daha sonra Müdür Vekilimiz Zekeriya Taşan tarafından  eTwinning projelerinde Avrupa Kalite Etiketi almış olan Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesine ve proje öğretmeni Ümit Çiçek’e sertifikaları takdim edildi.

Bilişim teknolojilerinde öğretmen eğitiminin yaygınlaştırılması ve Avrupa ülkeleri öğretmenleri, öğrencileri arasında bilgi iletişimini hedefleyen eTwinning projesi ile ilimiz ve bölgemiz okullarında görev yapan öğretmenlerimize tanıtım yapılması amaçlanmaktadır.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.