TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, TÜBİTAK Bölge Finalinde Birincilik Alan Öğrencilere Ödüllerini Verdi.

  Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile birlikte TÜBİTAK’ ın Ortaöğretim Proje Yarışmasında Fizik ve Biyoloji dalında bölge birinciliği kazanan Trabzon Fen Lisesi’nin  düzenlediği Bilim Fuarının açılışına katılarak öğrencileri ödüllendirdiler.  
Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, TÜBİTAK Bölge Finalinde Birincilik Alan Öğrencilere Ödüllerini Verdi.

Açılış konuşmasında Trabzon Fen Lisesi’nin   133 yıllık bir çınarın üzerine aşılandığını ve bir dönem şehitler verdiğini  belirten Vali Öz, Trabzon Fen Lisesi’nin misyonu ve vizyonunu çok iyi taşıdığını belirtti.

Trabzon  Fen Lisesi ile ilgili izlenimlerini de değerlendiren Vali Öz “Okulumuz yönetimi, öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile bu sorumluluğu taşıyan ve yarınların güçlü Türkiyesi’ne, küresel güç olma yolunda ümit veren bir eğitim müessesidir. Bu müessesenin başarılı öğrencileri,onları yetiştiren öğretmenleri ve onların arkasında duran velileridir."dedi.

 Vali Öz şöyle devam etti.

 "Son yıllarda eğitim sistemimizde okulumuzun uzmanlaşması, eğitim altyapısının geliştirilmesi, teknoloji ile donatılması ve bu sistemin geleceğin Türkiye’sinin gençlerini yetiştirmesi için önemli çalışmalar var.  Bunun yanında daha önceki  dönemlerde araştırma, geliştirme faaliyetleri ve projelerin karşılık bulamadığı bir sistemden projeyi teşvik eden, maddi ve manevi olarak bu sürecin önünü açan yeni bir sisteme geçtik. Başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığımız, TÜBİTAK, Ulusal ve uluslararası kuruluşlarımız proje yapanları, teşvik, destekleme ,yarışma, ödüllendirme gibi mekanizmaları kullanıyor. Bu süreç yeni projelerin ve sorunların ortaya konulması, çözüm üretilmesi konusunda başta eğitim kurumlarımız açısından önümüzü açıyor. Bilim şenliklerinde geçen yıl ortaokul ve lise öğrencileri arasında benzer çalışmalar sırasında kırsaldaki ortaokul öğrencilerimizin bile sorun tespit edip, çözüm üreten projeler konusunda ne kadar ileri seviyede olduklarını memnuniyetle gördük. Gençlerimiz artık eğitim ve öğretimin imkanlarından daha iyi yararlanıyorlar. Teknoloji ile donatılmış eğitimle yarınlarımıza daha ümitle bakıyoruz. Bu imkanların alttyapının,teknolojinin bu anlamda kullanılması  bizim bu ümidimizi daha da artırıyor. Trabzon Fen Lisemizin bütün öğretmenlerine,yöneticilerine, öğrencilerine  ve velilerine güveniyorum.  Yarının Türkiyesi için güzel projeler hazırlayacaklarına, üniversite hayatında başarılı insanlar olacaklarına inanıyorum.  Bu projeleri hazırlayan bütün öğrencilerimizi onlara emek veren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum  Başarılarının daim olmasını diliyorum.“ şeklinde konuştu.

TÜBİTAK’ın desteklediği Bilim Şenlikleri’nin gençleri bilgi üretimi konusunda heveslendirmeyi amaçladığını ifade eden Trabzon Fen Lisesi Müdürü Mehmet Özbilgi ise,

 "Trabzon Fen lisesi olarak TÜBİTAK tarafından düzenlenen bölge yarışmalarında bir çok derece elde ettik. Bu yılda TÜBİTAK  bölge yarışmalarında fizik ve biyoloji dalında 2413 proje arasında bölge birincisi olarak Ankara’da bölgemizi temsile hak kazandık” dedi.

 Konuşmaların ardından Vali Öz, TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışmasında Erzurum bölge finalinde fizik ve biyoloji dallarında birinci olan öğretmen ve öğrencilere ödüllerini verdi.

 Ödül töreni sonrasında Vali Öz ve Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş,  öğrencilerin okul bahçesindeki proje sunum standlarını gezerek öğrencilerin projelerini dinlediler. Onları tebrik ettiler. 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.