TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Etkinliği Gerçekleştirildi.

    10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirildi.
Engelliler Haftası Etkinliği Gerçekleştirildi.

Etkinliğe Valimiz Sayın Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Müdür Vekilimiz Zekeriya Taşan, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Anadolu Görme Engelliler Derneği Başkanı Hacı Kaya, okul yöneticileri, öğretmenler ile engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Burada bir konuşma Vali Öz, “Bakanlığımızın engellileri destekleme projelerinden ilimiz en fazla yararlanan bir şehirdir.  Engellilerimizin eğitimi, istihdamı toplumsal hayata katılması konusunda mali ve sosyal haklar konusunda önemli çalışmalar yapıldı, yapılıyor. İlimizde de eğitilebilir engellilerimizin yüzde 95’i eğitim kurumlarımızda eğitim görerek hayata hazırlanıyorlar. İlimizdeki engelli okullarımızda okul yöneticilerimiz, öğrencilerimiz velilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok samimi ve sıcak bir ortam oluşturdu. Bugün bu salonda bu sıcaklığı hep birlikte görüyoruz. Büyükşehir ve Ortahisar belediyemizle engelsiz yaşam ve eğitim parkının beraber gerçekleştirdiğimizde bu salonun sıcaklığını oraya da yansıtacağız” dedi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu da, belediye olarak engellilere yönelik önemli çalışmalar yaptıklarına vurgu yaptı.

Ortahisar Belediye Başkanı Genç ise, engellilere yönelik yapılan tüm projeleri belediye olarak destekleyeceklerini ifade etti.

Çamlık İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu, Çamlık Özel Eğitim Meslek Lisesi, Gazipaşa Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Zafer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin türkü, horon, kolbastı ve canlı müzik gösterileriyle devam eden program, eğitim sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.