TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın A.Celil Öz Dünya Şampiyonlarına Altın Hediye Etti.

    Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil Öz, Guatemala´da yapılan Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonasında finalde Brezilya’yı 2-1 mağlup ederek Dünya Şampiyonu olan  Erdoğdu Anadolu Lisesi futbol takımını kabul etti. Kabulde Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ile Okul Müdürü Ali Turan da hazır bulundu.
Valimiz Sayın A.Celil Öz Dünya Şampiyonlarına Altın Hediye Etti.

Dünya şampiyonluğu başarısından dolayı şampiyon sporcuları tekrar kutlayan Vali Öz, “Türkiye şampiyonu olduğunuzda yine bir araya gelmiştik. Sizler o zaman dünya şampiyonluğu getireceğinizin sözünü vermiştiniz. Öncelikle sizleri bu sözünüzü tuttuğunuz için tebrik ediyorum. Önce Türkiye sonra da Dünya şampiyonluğunun Trabzon’a gelmesi ve Erdoğdu Anadolu Lisemizin bu başarıyı elde etmesinin bizim için çok büyük anlamı var. Spor altyapısıyla güçlendirilmiş Trabzon’da başta futbol olmak üzere bütün branşlarda önce amatör, sonra da profesyonel olarak başarılı sporcular yetişsin istiyoruz. Sporda başarılı olan kişi, disiplinli, düzenli çalışmaya alıştığı için mutlaka eğitim hayatında ve iş hayatında da başarılı oluyor. Sizler hocalarınızın başkanlığında ailelerinizin ve okul yönetiminin de desteğiyle başarılı bir çalışma yaparak Türkiye’ye ve Trabzon’a bu gururu yaşattınız. Önce Türkiye’de sonra da Trabzon’da güzel bir hava oluşturdunuz. Bu güzelliğe, birlikteliğe, dayanışmaya ihtiyacımız vardı. Başarınızla ne kadar gurur duysak azdır. Okulumuzun spor salonuyla ilgili çalışmalarımızı da tamamlayacağız. Orada güzel bir yatırım yaparak spor alanlarında yine başarılı gençlerimizin yetişmesini sağlayacağız. Sizlerin bu başarısı diğer alanlarda da başarı getirdiği gibi diğer arkadaşlarınıza da güzel bir model olacaktır.  Bu başarı ayrıca okulunuzun kurumsal kimliğine artı değer katacaktır. Üniversiteye giriş sınavlarında da başarılar elde edeceğinize inanıyorum. Sizleri ve sizlere bu desteği veren ailelerinizi, hocalarınızı tebrik ediyorum” dedi.

 Konuşmasının ardından Vali Öz, şampiyonlara altın hediye ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.