TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş "Gümüş Takı Yapımı" Kursu Sertifika Törenine Katıldı.

  Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Alacahan´da gerçekleştirilen "Gümüş Takı Yapımı" Kursu Sertifika Törenine Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş´ın yanı sıra Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sezgin, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Genç, müdür yardımcıları, şube müdürleri ile vatandaşlar katıldı.  
Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş

 Trabzon büyükşehir tiyatrosunun hazırlamış olduğu ahilik şed kuşatma töreninin yapılmasıyla başlayan etkinlikler Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse´nin yaptığı açılış ve bilgilendirme konuşmasıyla devam etti.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ise yaptığı konuşmada,"Hepinizi saygıyla selamlıyorum.Sertifika törenine hoş geldiniz. Bu kursa başarıyla devam edip sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Bakanlığımız bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün takip ettiği eğitim programında örgün eğitimin dışında vermiş olduğumuz faaliyetler var. Bu faaliyet de bu kapsamda bulunmaktadır. Dolayısıyla burada sezon boyunca 40.000 insanımızı bu manada bilgi sahibi, meslek sahibi yapma gayreti içerisindeyiz.İnşallah bu gelişerek devam edecektir. İlgi ve alakanız için, buranın böyle canlı tutulması için çalışan yöneticilerimize, Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüze, kursiyerlerimize teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum." dedi.

 Son olarak konuşan Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu şunları söyledi."Bugün gerçekten çok duygulu, çok anlamlı bir gün. Birlik ve beraberliğin gerçek anlamda yaşandığı bir gün. Doğrusu burada gördüğüm tablo beni çok mutlu etti. Bütün çalışanlara, emek sarf edenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 18 Aralık 2014 te başlayıp 30 Nisan 2015 te biten  gümüş takı yapımı kursunu başarıyla tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sezgin tarafından verilmesi ile tören sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.