TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Şampiyonları, Trabzon´ a Hoş Geldiniz.

    Guatemala´da yapılan Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası´nda finalde Brezilya’yı 2-1 yenerek Dünya Şampiyonu olan ve bizlere büyük bir gurur yaşatan Erdoğdu Anadolu Lisesi futbol takımı Trabzon´a geldi.
Dünya Şampiyonları, Trabzon´ a Hoş Geldiniz.

İstanbul’da şampiyon sporcularımızı Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte karşılayan Valimiz  Sayın Abdil Celil Öz ve Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Trabzon havalimanına indiklerinde şampiyonlara çiçek verdiler, onların coşkusuna ortak oldular.

Başbakanlığa ait Ana uçağı ile Trabzon Havalimanına inen sporcuları Vali Öz’ün yanında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, sporcuların aileleri ile çok sayıda vatandaş karşıladı.

 Havalimanında basın mensuplarına konuşan Vali Öz, dünya şampiyonluğu başarısından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Trabzon çok güzel bir gün yaşıyor. Spor kenti Trabzon altyapıda da başarılı sporcular yetiştiriyor. Tüm Türkiye ve Trabzon olarak Erdoğdu Anadolu lisemizin bu büyük zaferi ile gurur duyuyoruz.

Öğrencilerimizi İstanbul’da başbakanımızla beraber karşıladık. Hükümetimizin desteği ile inşallah hem eğitim altyapısına, hem spor altyapımıza, hem de spordaki başarılarımıza daha yeni başarılar ekleyeceğiz. Ben, bizlere ve tüm Türkiye’ye bu gururu yaşatan sporcu öğrencilerimizi, onlara destek olan ailelerini, okul yöneticilerini, hocalarımızı tebrik ediyorum. Trabzon olarak bundan sonra da bütün alanlarda, bütün yaşlarda ve branşlarda başarılı sporcular yetişerek geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Trabzon’a bu güzellikler, bu dayanışma ve kardeşlikler yakışıyor” dedi.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.