TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ve.. Karşınızda Dünya Şampiyonu. Tebrikler Erdoğdu Anadolu Lisesi.

    Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonası´nda finalde Brezilya´yı 2-1 mağlup eden Erdoğdu Anadolu Lisesi Dünya Şampiyonu olarak Türkiye´ye ve ilimize büyük bir gurur yaşattı.
Ve.. Karşınızda Dünya Şampiyonu. Tebrikler Erdoğdu Anadolu Lisesi.

Güney Amerika ülkesi Guatemala´da yapılan Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonası´nda Türkiye´yi başarı ile temsil eden Erdoğdu Anadolu Lisesi, finalde Brezilya temsilcisi ile karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar rahat bir oyun ortaya koyan Erdoğdu Anadolu Lisesi karşılaşmasın ilk bölümünde 1-0 öne geçti. İlk yarı 1-0 Erdoğdu Anadolu Lisesi lehine sonuçlandı. İkinci yarıya da güzel bir başlangıç yapan Erdoğdu Anadolu Lisesi bu yarının ilk bölümünde de bir gol bularak skoru 2-0´a taşıdı. Brezilya temsilcisi bulduğu 1 golle oyuna ortak olmaya çalışsa da Erdoğdu Anadolu Lisesi buna izin vermedi ve karşılaşma 2-1 sona erdi. Erdoğdu Anadolu Lisesi bu galibiyetle Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonu oldu.

         İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  Trabzon Lisesinden sonra tüm dünyaya ilimizin adını bir kez daha duyuran Erdoğdu Anadolu Lisesini ve yöneticilerini tebrik ediyoruz. 

A Grubundaki Maçlarda;

Erdoğdu- ÇEK Cumhuriyeti    : 1-1

Erdoğdu- Finlandiya             :  4-0

Erdoğdu- Guatemala            : 4-1

Erdoğdu- Belçika                  : 4-0

Erdoğdu- Şili                        : 3-1

 

ÇEYREK FİNAL MAÇI

Erdoğdu- Danimarka            : 3-1

 

YARI FİNAL MAÇLARI

Erdoğdu - Fransa                 : 1-0

Brezilya-Guatemala             :  4-3

 

FİNAL MAÇI

Erdoğdu- Brezilya                : 2-1

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.