TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Proje Erzurum Bölge Finaline Trabzon Damgası

  Bölgemizi temsil eden 10 il arasında ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan ve en iyi seçilen 20 proje arasında Trabzon çeşitli dallarda 8 birincilik alarak finalde Ankara´da bölgemizi en fazla projeyle temsil edecek il olma gururunu yaşadı.  
TÜBİTAK Proje Erzurum Bölge Finaline Trabzon Damgası

Erzurum Bölge Finalinde İlimizi Temsil eden Projelerimiz :

/projelerimiz.xls

Bölge finaline 24 projeyle katılan ilimiz ortaöğretim öğrencileri, ayrıca 4 ikincilik ve 2´ de üçüncülük alarak, 24 projenin 14´ ünde derece yaparak Erzurum´daki bölge finaline damgasını vurdu.

 Bu yıl 46. sı düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Yarışmasının bölge finali 2 Nisan Perşembe günü Erzurum’da gerçekleştirilmiş olup; Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize ve Trabzon illeri proje yarışmasına katılmışlardır.

 Erzurum Bölge Merkezine çağrılan toplam 100 projenin 24’ü ilimizdeki ortaöğretim öğrencilerine ait olup, yapılan değerlendirme sonuçlarına göre bölge sergisinde seçilen en iyi 20 proje Ankara’da yapılacak olan final yarışmasında bölgemizi temsil etme hakkını kazanmıştır. Bu 20 projenin 8’ i ilimizdeki öğrencilere aittir. Trabzon bu projede 8 birincilik kazanmıştır. 10 ilin katıldığı yarışmada bölgeyi temsil edecek olan projelerin %40’ının Trabzon’a ait olması gurur verici ve çok büyük bir başarıdır. Ayrıca Trabzon yarışmada dört ikincilik, iki de üçüncülük alarak toplam 14 ödülle Erzurum’daki bölge finaline damgasını vurmuştur. (8 birincilik+4 ikincilik+2 üçüncülük)

 İlimizi temsilen ve TÜBİTAK projelerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU çalışmaların her aşamasında öğretmen ve öğrencilerle bir arada bulunarak, artan moral-motivasyonla başarının geldiğini belirtti.

 Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlemektedir.

 TÜBİTAK bu proje yarışmasını 12 bölge merkezli olarak yapmakta olup, 12 bölgede finalist olarak belirlenen projeler final yarışması için Mayıs ayında Ankara’ya davet edileceklerdir.

 Trabzon 8 projeyle birlikte Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan final yarışmasına katılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.