TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7. Mesleğini Keşfet-Küçük Mucitler Yarışması Öğrenci Eğitimleri Gerçekleştirildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Trabzon Ticaret Sanayi Odası Ortaklığında “7.Mesleğini Keşfet-Küçük Mucitler” Proje Yarışması eğitimleri 30 Mart - 02 Nisan 2015 tarihleri arasında Akçaabat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde gerçekleştirildi.  
7. Mesleğini Keşfet-Küçük Mucitler Yarışması Öğrenci Eğitimleri Gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, Şube Müdürü Mesut Kaş, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Can ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Bürosu Koordinatörü Yakup Karbuz’un yer aldığı açılış programının ardından 4 günlük proje hazırlama ve etkinlik programında eğitmen olarak İnanç Ayar görev aldı.

 Mesleğini Keşfet-Küçük Mucitler Proje Yarışması yarışmanın temel amaçlarından biri de genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmektir. Ayrıca meslek seçiminde karar aşamasına gelen ortaokul beş, altı, yedi ve sekizinci sınıf öğrencilerinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda araştırmaya yöneltilmesini teşvik ederek yeteneklerini keşfetmelerini, bilimsel düşünme, yaratıcılık ve ekip olarak çalışma bilincini geliştirerek proje hazırlama deneyimi edinmelerini,  meslekleri ve mesleki eğitim veren okulları tanımalarını sağlamaktır.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.