TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HAYATA DEĞER KAT" PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDIMüdürlüğümüz ile Tüm Kalkınma ve İş Adamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD)  iş birliğinde 'Değerlerin Kadar Değerlisin" sloganı ile hayata geçirilen Hayata Değer Kat Projesi'nin ödül töreni gerçekleştirildi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine; Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, TÜMKİAD Trabzon İl Başkanı Ahmet Salih Kırımlıoğlu, Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda da veli katıldı. Katılımcılar tören öncesinde salon dışında açılan sergiyi gezerken çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Gençler ve Değerlerimiz

Öğrencilere unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmayı amaçlayan 'Hayata Değer Kat Projesi' ile öğrencilerimizin sosyal, kişisel gelişimleri, sorumluluk duyguları genç-yaşlı ilişkileri ve duygusal zekâlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Değerleriyle Ahlakıyla Bütün Gençler Yetiştirmek

Törenin açılış konuşmasını Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu yaptı. Fettahoğlu, "Evlatlarımızın akademik başarısı bizler için son derece önemli. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz bu konuda evlatlarımızın, daha iyi yarınlar, daha iyi okullarda okuması adına yapabileceğimiz bütün çalışmaları elimizden gelen gayretle yerine getiriyoruz. Ama aslolan aslında, geleceğini sağlam temeller oluşturmak isteyen ülkelerin yaptığı şey, değerleriyle ahlakıyla, bütün gençler yetiştirmek. Biz bugün bu projeyle aslında ne kadar bu konuda ciddi yol aldığımızı Trabzon Eğitim Ailesi'nin çok değerli mensuplarına bir kez daha kanıtlamış oluyoruz.

Bu amaçlar ile Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Hayata Değer Kat" Projesi ile gençlerimize ve çocuklarımıza bu duyguları yaşatmak ve değerlerimizin onlar sayesinde daha nice yıllar yaşamasını sağlamak istiyoruz. Bizleri her konuda olduğu gibi bu konuda da yalnız bırakmayan ve her daim yanımızda bulunan çok değerli anne ve babalarımıza verdikleri destek için şükranlarımı sunuyor, değerlerimize kattıkları tüm güzellikler için de çocuklarımıza teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum." dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Vali İsmail Ustaoğlu, "Hayatımıza anlam katan adabı muaşeret dediğimiz belli alışkanlıklarımız ve davranış biçimlerimiz var. Bunlar tabiri caizse kaybolmaya yüz tutmuş değerler haline gelmeye başladı. İşte bugün burada düzenlenen program adeta kaybolmaya yüz tutmuş bu değerlerin yeniden hatırlanmasına vesile olacaktır.  Proje; çocuklarımızın, telefon, tablet, internet ve medya alışkanlıklarından uzaklaştırılması ve yeniden bu değerlerle tanışması ve buluşturulması adına çok faydalı bir proje olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 

Program Güzel Anılarla Sonlandı

Konuşmaların ardından şiir dinletisi yapıldı. Çamlık Özel Eğitim Okulunda Filistinli bir öğrencinin söylediği türküler, katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Ardından veliler adına da konuşmalar yapılırken sonrasında ise ödül törenine geçildi. Ödül töreninde katılan tüm öğrenciler bulunurken dereceye giren öğrenciler de sonuçlarını ödül töreni esnasında öğrendiler. Dereceye giren öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Tören ödül töreninin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.