TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayata Değer Kat" mak için başlıyoruz

Öğrencilerimize unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak için, Hayata Değer Kat mak için başlıyoruz.
Hayata Değer Kat

      Gençlerin toplumsal değerlere yabancılaştığı, şiddete eğilim gösterdikleri, değer yargılarında zedelenme olduğu, daha çok yalnızlaşıp sanallaştıkları (bilgisayar ve internet bağımlılığında artış olduğu), iletişim kopukluğu yaşadıkları, sosyal bağımlılık ve dayanışma ruhunun yok olduğu günümüzde öğrencilerimizin hayata daha sıkı bağlanması yolunda öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla başlattığımız "Hayata Değer Kat" projesi tanıtım toplantısı 07.11.2019 Perşembe günü gerçekleştirildi. 

      Hayata Değer Kat projesi ile öğrencilerimize unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz projemiz ile zararlı davranışlar yerine spor gibi faydalı bir alışkanlık kazandırabilmeyi, geleneksel değerlerimize, örf ve âdetlerimize saygı göstermelerini hatırlatmayı, farklı insanlarla etkileşime giren öğrencilerimizin yaşayacakları deneyimlerle geniş bir perspektif kazanmalarının sağlanması,  yaratıcılık ve iletişim becerilerinin geliştirilmesini, öğrencilerimizde paylaşma ve yardımlaşma duygu ve bilincinin geliştirilmesini, toplumsal sorunlara karşı farkındalık, duyarlılık ve sorumluluk duygularının geliştirilmesini, öğrencilerimizin geçmiş ve gelecek arasında köprü oluşturup geleceğe sahip çıkmaları konusunda teşvik edilmesini, öğrencilerimizin birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun davranış haline getirmesini, genç-yaşlı ilişkilerini güçlendirerek genç neslin geleneklerine yakınlaşmasının ve gençlerle yaşlılar arasındaki iletişimin güçlenmesinin sağlanmasını, öğrencilerimizde özgüven geliştirme ve topluma faydalı olabilme farkındalığının oluşturulmasını  amaçlamaktayız.

     Törende konuşan Müdürümüz Hızır AKTAŞ; " Bu yıl hayata geçen projemizle  birlikte kadim değerlerimizi öğrencilerimize telkin etmek ve onları bu kıymetlerle mücehhez bir şekilde yarınlara hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu meyanda bize sonsuz desteklerini sunan TÜMKİAD Trabzon Başkanı Sayın Ahmet Salih KIRIMLIOĞLU'na ve TÜGVA'ya teşekkür eder öğretmen arkadaşlara başarılar dilerim." dedi.

     Törende konuşan Şube Müdürü Mesut KAŞ; " Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada, gençlerin kültürel, sosyal, sanatsal, bilimsel gelişimini desteklemek amacıyla her yıl binlerce gençlik projesi gerçekleştirilmektedir. Toplum olarak gençleri yüksek ideallere özendirici, millî ve manevi değerleri sevdirici ve benimsetici çalışmalara hız vermek gerekmektedir. Aksi durumda, kendine ve içinde yaşadığı kültürün değerlerine yabancılaşmış bir gençlikle karşı karşıya kalacağımız unutulmamalıdır" dedi.

    Proje sponsoru Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği Trabzon Başkanı Sayın Ahmet Salih KIRIMLIOĞLU yaptığı konuşmada "Gençlerimiz geleceğimizin temeli. Gençlerimiz için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Bundan sonraki yıllarda da bu güzel yarışmanın sponsoru olmak isteriz." dedi.

12-11-201912-11-201912-11-201912-11-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.