TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenmeye Devam

Hayat Boyu Öğrenmeye Devam

 

İlimiz Of Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Usta Öğreticisi Selma Hanım, çok sevdiği mesleğinde alanında kendini daha da geliştirmek ve güzel eserler ortaya koymak için Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girmeye karar verdi.

Selma Hanım 1989-1990 eğitim öğretim yılında Of Şehit Ahmet Türkkan Lisesinden mezun oldu. Okulunu çok sevdiğini, öğretmenlerinden ve okulundan aldığı eğitim sevgisinin okul hayatını çok olumlu etkilediğini belirten Selma Hanım, liseden mezun olduğu yıl Eskişehir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazandığını ancak sağlık sorunu gibi bazı olumsuzluklardan dolayı üniversiteye gidemediğini söyledi.

          Selma Hanım ilerleyen zamanlarda Of ilçemizde on iki yıl boyunca İş-Kur destekli projeler ile bayanlara el becerileri kazandırdı. Verdiği bu eğitimler sayesinde ilçemizdeki birçok kadına el becerisi ve ekonomik gelir kaynağı sağlamış oldu.

        Alanında çalışmayı ve çevresine faydalı olmayı kendine düstur edinmiş Selma Hanım 30 yıl sonra alanında kendini geliştirmek için bu sene 26 Haziran'da yapılan TYT sınavına girdi. Görsel Sanatlar Alanı'nda lisans eğitimi almayı hedefleyen Selma Hanım üç çocuk ve üç torun sahibi olarak azim ve çalışmaları ile bizlere örnek teşkil etmektedir.

          Kendisine eğitim alanındaki ideallerine ulaşmasını, bu alandaki azim ve gayretlerinin de devamını dileriz.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.