TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ŞENLİKLERİ HALKIMIZIN DA YOĞUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI ŞENLİKLERİ HALKIMIZIN DA YOĞUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüz himayelerinde, Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi tarafından koordine edilen ve 18 İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesinin de dahil olduğu 17 kurum ve kuruluşun katılımları ile düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası Şenlikleri'nin Açılış Töreni, Avni Aker Millet Bahçesi'nde gerçekleştirildi.

Avni Aker Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Valimiz İsmail Ustaoğlu'nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Personel Genel Müdürlüğü Mesleki Gelişimi ve Eğitim Daire Başkanı Şükür Köse, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmalarını yapan Müdürümüz "Birey ve topluma doğrudan dokunan; zaman, eğitim düzeyi, yaş gibi kısıtlamaları olmamasından dolayı her zaman, her yerde, herkese yüksek nitelikte ihtiyaca uygun, geçerli ve kapsayıcı eğitim erişimi sunan hayat boyu öğrenme; öğrenen bireyden, öğrenen topluma dönüşümün anahtarıdır.

Trabzon ili olarak bireylerin iş ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla tüm ilçelerimizde 3.036 kurs sayımızla 57.473 vatandaşımıza ulaşmış olmanın mutlu gururunu yaşamaktayız.

Bakanlığımız her yıl şehir nüfusunun %1'nin üzerinde katılım olması amacıyla her ilimize bir hedef belirlerken bizler şu an itibari ile  %7'nin üzerine çıkmış durumdayız. Yıl sonu itibari ile 86.433 vatandaşımıza ulaşmayı hedeflemiş bulunmamızla beraber bu yılın ilk altı ayı itibari ile 57.473 kişiye ulaşmamız şimdiden hedefimizin üzerine çıkacağımız göstermektedir. Bu sonuçlar bizleri mutlu etmekte olup aynı zamanda her yıl yapacağımız çalışmalar için bizlere güç vermektedir. Bu anlamda her daim yanımızda olan çok değerli Trabzonlulara teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu hafta münasebetiyle farklı yaş ve öğrenim seviyelerindeki insanların hayatları boyunca ihtiyaç duyabilecekleri bilgi, beceri ve yeterliliklerinde ihtiyaçlarını giderebildikleri kurum ve kuruluşlar ile halkı buluşturmayı amaçlamaktayız. "Hayatın her anı öğrenme zamanı" sloganı ile çıktığımız bu yolda bizlerden desteğini esirgemeyen Valiliğimize, Büyükşehir ve Ortahisar Belediyemize, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesine ve Sivil Toplum Örgütleri'ne ve tabii ki her daim bizleri destekleyen hep yanımızda olan güzel şehrimiz insanına şahsım ve kurumum adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım." dedi.   

Müdürümüzün açılış konuşmalarından sonra konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanı Fehmi Rasim Çelik "Hayat Boyu Öğrenme alanındaki çalışmaların ülkemiz genelindeki gelişmelerinden bahsetti. Bakanlığımızın bu alan verdiği önem üzerinde durdu.  

Son olarak Valimiz İsmail Ustaoğlu, "Trabzon; kültürüyle, sanatıyla, tarihiyle öne çıkan bir şehirdir. Karadeniz'in incisi ve bölgenin merkezidir. Böyle bir kültür şehrinin değerleriyle öne çıkarılması son derece önem arz ediyor. Kültürel değerlerimizin, el emeği ve göz nuru ürünlerimizin vatandaşlarımızla buluşturulması, kaybolmaya yüz tutmuş eserlerin yeniden işlenerek geleceğe aktarılması önemli. Tabi Trabzon isminin duyulduğu, yazıldığı her yerde kültür vardır, sanat vardır, spor vardır, festival vardır. Burada nineden toruna, geçmişten geleceğe tüm kültürel varlıklarımızın nakış nakış işlediğini görüyoruz. Millet Bahçesi'nde oluşturulan bu güzel sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Programın ardından Müdürümüz, Valimiz İsmail Ustaoğlu, Milli Eğitim Bakanı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve beraberindekiler sergiyi gezdi. 55 standı gezen protokol üyeleri stantlardaki görevli kursiyerlere ve usta öğreticileri çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Programın sonunda Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi Halk oyunları Horon Ekibi gösterilerini sundular. Halkımızın da horonlara katılması ile coşkulu bir açılış gerçekleştirilmiş oldu.

 

Etkinlikler akşam Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi Halk Müziği Korosu ile devam edecektir.

06-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

06-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.