TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gürcistanlı Öğrencilerden Valiliğimize Ziyaret

Gürcistanlı Öğrencilerden Valiliğimize Ziyaret

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Trabzon’a gelen Gürcistan Acara Bölgesi 10’uncu devlet okulu öğrencileri Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU eşliğinde Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı dünya çocuklarına armağan ettiğini ifade ederek, “ Her yıl coşkuyla kutlanan 23 Nisan Bayramı coşkusunu yaşamak için dünyanın çeşitli yerlerinden  öğrencilerimiz ilimize misafir oldular.  Bu yıl gerçekleştirilen kutlamalara komşu ülkemiz Gürcistan’ın Acara bölgesinden öğrencilerimiz geldi.  Onları ilimizde görmekten dolayı son derece mutlu olduk. Bu çocuklar büyüdüklerinde iki komşu ülke ilişkilerinin daha da gelişmesine vesile olacaklardır. Kültürün ve sanatın dili ortaktır ve evrenseldir. Bu kapsamda ilimizdeki 23 Nisan kutlamalarında bizim çocuklarımızla birlikte bu bayramı birlikte yaşamaları çok anlamlıdır. Tekrar ilimizde bulunduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Görüşme, Sayın Valimizin öğrencilere hediye takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.