TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI "KODLAYAP" İÇİN YETENEKLERİNİ GÖSTERİLER

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI

         İlimizde Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Merkezi'nde eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik sınav düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılan yazılı açıklamada, sınava 18 ilçeden toplam 1513 öğrencinin katıldığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, sınav öncesi uygulama alanlarını ziyaret ederek öğrencilerin sınav heyecanına eşlik ettiğini aktardı.

Fettahoğlu, sınava 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin katıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Eğitimin her dalında, şehrimizin çocuklarına alan açma gayretimiz devam ediyor. Onlara, bilişimsel düşünce becerileri kazandırmayı hedeflediğimiz KODLAYAP sınavıyla geleceğin İHA ve SİHA'larını üretecek bilim insanlarını keşfetmeye talibiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen projelerin hepsinde temel hedef, öğrencilerin zihinsel ve duyuşsal becerilerini ortaya çıkarmak, geliştirmek ve hayata katmaktır." dedi.

Sınav yoluyla da merakını harekete geçirdikleri çocukları ileride ülkenin bilim insanları olarak yetiştirmek istediklerini vurgulayan Fettahoğlu, velilere teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

17-05-202217-05-202217-05-202217-05-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.