TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATMA TUNA ANAOKULUMUZ, BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ SEMİHA YILDIRIM'IN KATILIMLARI İLE AÇILDI

FATMA TUNA ANAOKULUMUZ, BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ SEMİHA YILDIRIM'IN KATILIMLARI İLE AÇILDI

FATMA TUNA ANAOKULUMUZ, BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ SEMİHA YILDIRIM'IN KATILIMLARI İLE AÇILDI

 

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi'nin himayelerinde Türk Kızılayı'nın "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Ortahisar Fatma Tuna Kızılay Anaokulu Açılış Töreni'ne katıldı.

 

         Kızılay'ın "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Tunalar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tuna'nın merhum annesinin adına inşa edilen Fatma Tuna Anaokulu, Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın katıldığı törenle açıldı.

         Tunalar Topluluğu'nun sosyal projelerdeki etkinliğini kurumsal bir altyapıyla sürdürülebilir kılmak üzere kurduğu Erol Tuna Vakfı, eğitim alanında dikkat çekici bir iş birliğine imza atarak Fatma Tuna Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi. 

           Türk Kızılayı, İstanbul Şube Başkanlığı'nın, Semiha Yıldırım himayesinde başlattığı "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Tunalar Topluluğu tarafından inşa edilen Fatma Tuna Anaokulu, 11 Ekim tarihinde düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine, Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Hükümeti Başbakanı ve 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım'ın yanı sıra Valimiz İsmail Ustaoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, eski Devlet Bakanları Faruk Nafiz Özak ve Mehmet Cahit Turhan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.  

             "81 İl 81 Anaokulu"

         İnşası tamamlanarak Türk Kızılayı'na devredilen Fatma Tuna Kızılay Anaokulu, kurumun başlattığı "81 İl 81 Anaokulu Projesi" nin bir parçasını oluşturuyor. Kendisi de Emekli Öğretmen olan Semiha Yıldırım himayesindeki proje, tüm ülke çapında bir eğitim ve eğitim kurumu inşasını içeriyor. 81 ilde yapılmakta olan anaokulları, Türk bayrağının simgeleri olan ay ve yıldızı esas alan mimari bir yapıda inşa ediliyor. 350 metrekare kapalı, 110 metrekare açık alana kurulan Türk Kızılayı Anaokullarında çocukların gelişimi için gerekli tüm eğitim ve oyun birimleri yer alıyor.

           "İl Milli Eğitim Müdürümüze de Ayrıca Teşekkür ve Tebrik"

         Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ise yaptığı konuşmada, "Trabzon son dönemde eğitimle, okulla konuşulur oldu. Ve bu şehrin kültürü itibarıyla da bunu fevkalade hak ettiğini düşünüyorum. Tuna ailesini, Erol Tuna Bey'i de bu ve benzeri örnek işlere imza attığı için tekraren tebrik ediyorum. Bu açılışlar da yeni İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katkısı büyük olsa gerek. Kendisini de tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.    

                "Hayırda Yarışıyorlar"

         Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu konuşmalarında "Buradan yetişecek yavrularımız, bu memlekete, güzel hizmetlere vesile olacaklar. Bizim inancımızda kültürümüzde hayır, hasenat işleri çok önemli. Bugün burada rahmetli Fatma Tuna annemiz adına yapılan bu okulumuzda yetişen çocuklarımızın eğitimi ile başta Fatma Tuna olmak üzere ailenin tüm mensuplarının kıyamete kadar amel defterlerinin açık olacağını hepimiz biliyoruz. Erol Tuna ve ailesi sadece bu okulu değil ilimizde inşaatı devam eden 24 derslikli okulu da yapıyorlar. Önümüzdeki yıl o da faaliyete geçecek. Onlar da eğitim alanında şehrimiz adına hayırda yarışıyorlar. Kendilerine bu anlamda müteşekkiriz"dedi.
        

                   "Bu Eser Beni Çok Heyecanlandırdı"

          Açılış konuşmalarının ardından konuşan Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım "Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Çanakkale, Marmaray, Avrasya, Ovit beni bu kadar heyecanlandırmadı. Şu eser çok mütevazı ama bunda duyduğum heyecan, bunda duyduğum mutluluk o büyük eserlerden daha fazla. Çünkü buradaki iş geleceğe yatırım. Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır.  İşte bu yatırım insan yetiştirecek.  Öğrenmenin yaşı yok, her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Bugünün yavruları, şanslı. Biz onlar kadar şanslı değildik." diyerek bu güzel eserde emeği geçen herkese teşekkür etti.

              "Açılış Kurdelesi Kesildi"

         Konuşmaların ardından Sayın Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Valimiz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, eski Bakanlar Mehmet Cahit Turhan ve Faruk Nafiz Özak ve Müdürümüz açılış kurdelesini kestiler ve birlikte okulu gezdiler. Tüm misafirlere eşlik eden Müdürümüz okul hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilerin etkinliklerine katıldılar.
 
                  "Birlikte Ağaç Diktiler"

            Davetlilerin ve miniklerin ilgisiyle karşılanan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile açılışa katılanlar daha sonra anaokulunun bahçesine birlikte ağaç diktiler. Ardından tüm protokol üyeleri okul bahçesinde hatıra fotoğrafı çekilerek okuldan ayrıldılar.


12-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-2022

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.