TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etkileşimli Tahta Garanti Bitimi

Etkileşimli Tahta Garanti Bitimi

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında okullara kurulumu gerçekleştirilen 2. Faz Etkileşimli Tahtaların (ET), kurulum tarihinden sonra 5 yıl olan garanti süreleri Temmuz 2020 tarihi itibariyle bitmeye başlayacaktır. ET Kabul evraklarındaki kabul tarihi dikkate alınarak okullardaki ET lerin çalışma ve arıza durumlarının ivedilikle incelenerek, sorunlu olan ET lerin yetkili servise bildirilip tamirinin en kısa zamanda yapılmasının sağlanması gerekmektedir.

 

Dikkat Edilecek Hususlar ve Görülen Aksaklıklar

 

1.      Ekranın kalem veya parmak ile yapılan dokunmaları algılamaması.

 

2.      Ekranın orta alt bölümünden yukarıya doğru çıkan beyaz çizgi.

08-06-202008-06-202008-06-2020

 

 

 

 

 

 

 

3.      Ekranın tamamında veya belli bir bölgesinde olan 3 den fazla beyaz nokta

08-06-2020

 

 

 

 

 

 

 

4.      Ekranın tamamında veya belli bir bölgesinde olan siyahlanma

08-06-2020

 

 

 

 

 

 

 

5.      Ekrana kalibrasyon ayarı yapılmasına rağmen, kalemle veya parmak ile yapılan dokunmaları farklı yerlerde algılaması.

 

6.      Elektrik arızası sebebiyle etkileşimli tahtanın açılmaması. (Bu sorun eğer tahtanın altındaki prizden kaynaklıysa altyapı firması ile görüşülmeli. Bunun için prizde arıza olup olmadığını farklı bir cihaz takarak deneyebilirsiniz.)

 

7.      Tahtanın ön bölümünde bulunan açma kapama, ses açma kapama vb. tuşların bulunduğu tuş takımının tamamının veya bazılarının çalışmaması.

 

8.      Kablolu internet veya Wifi ile internet bağlanamaması. (Burdaki arızayı tespit ederken arızanın okul internet altyapısı kaynaklı olmadığından emin olun.)

 

9.      USB girişlerinin olduğu panelde kullanıcı hatası olmayan teknik arızalar. USB, HDMI, VGA, Cat5 Kablo girişlerinin bazılarının veya tamamının çalışmaması.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.