TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'En Mutlu Köy' Projesi Hayata Renk Katacak

'En Mutlu Köy' Projesi Hayata Renk Katacak

'En Mutlu Köy' Projesi Hayata Renk Katacak

Müdürümüz Hasan Uygun, özel gereksinimli bireyleri, doğayla bir araya getiren ve üretici mutlu bireyler olarak hayata dâhil eden, Müdürlüğümüzün de ortak olduğu ve Ortahisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen "En Mutlu Köy" Projesi'nin açılış törenine katıldı.

Özel gereksinimli çocuklarımıza yönelik düzenlenen 'En Mutlu Köy' Projesi açılış töreni Vali Aziz Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ortahisar Geçit Mahallesi'nde bulunan mekanın açılışına Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Süleyman Gül, Müdürümüz Hasan Uygun, İl Protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile özel gereksinimli bireylerin aileleri katıldı.

Ortahisar Belediyesi tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle ve Müdürlüğümüzün de paydaşı bu çok önemli proje; olduğu özel gereksinimli bireylerin sosyal hayata adapte olmaları, doğanın terapötik etkisinden yararlanarak çalışabilecekleri bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen projede sera tavuk çiftliği, üretim atölyesi ve rehabilitasyon merkezi bulunmakta ve şimdilik 20 genç burada üretim yapması hedeflenmektedir.

Sayın Valimiz ve Ortahisar Belediye Başkanının konuşmalarının ardından açılış gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Vali Yıldırım ve beraberindekilerle birlikte mekanı gezilerek proje hakkında bilgi verildi.

26-10-202326-10-202326-10-202326-10-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.