TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Yarışmaları

EBA Yarışmaları

          Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözü ile eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA´nın tanıtımında farkındalık oluşturması, sanat etkinliklerinin öğretmen ve öğrenciler arasında yaygınlaştırılması amacıyla, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmen ve öğrencilerine yönelik EBA Yarışmaları düzenlenmiştir.

          Bu kapsamda; Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenler ile lise öğnrecilerine yönelik iki kategoride, "Öğretmen" konulu EBA-Resim 2. Resim Yarışması, EBA-Kadraj 4. Fotoğraf Yarışması ve EBA-Film 4. Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir.

          Ayrıca bağanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenlere yönelik "Milli, Manevi, Kültürel ve Evrensel Değerler" konulu EBA-Senaryo 1. Kısa Film Senaryosu Yarışması düzenlenmiştir.

          Yukarıda belirtilen yarışma etkinliklerine ilişkin detaylı bilgi EBA Eğitim portalı içerisinde "Yarışma" (http://www.eba.gov.tr/yarisma) başlığı altında yer almaktadır.

          Söz konusu EBA Yarışmalarına etkin katılımın sağlanabilmesi için öğretmen ve öğrencilere ivedi duyuru yapılması hususunda,

          Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.