TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Canlı Ders Kullanımı Hakkında

EBA Canlı Ders Kullanımı Hakkında

 

-- 22 Eylül Salı itibari ile 1. -4. sınıflar ve Hazırlık sınıfları Pazartesi - Cumartesi günleri dahil her gün 8:30 - 20:20 arası istenilen saatte "Canlı Ders" yapılabilecek.

-- 1. -4. sınıflar ve Hazırlık sınıflar için haftalık açılabilecek canlı ders için bir kota uygulanmayacak.

-- 1. -4. Sınıfların canlı dersleri sınıf öğretmenleri tarafından oluşturulacak. (Daha önce okul müdürlükleri tarafından yapılıyordu)

-- Ortaokul ve Lise için canlı dersler yine okul müdürlükleri tarafından belirlene saatlerde oluşturulmaya devam edilecek.

-- Canlı dersler 5-12 sınıflar için haftanın 6 günü Pazartesi - Cumartesi günleri hergün aynı saat olacak şekilde planlandı.

-- 22 Eylül itibari ile 5, 6, 7, 9, 10, ve 11. Sınıflar haftalık *24 saat*, 8 ve 12. Sınıflar haftalık *36 saat* canlı ders yapabilecekler.

-- İl ve sınıf seviyesi bazında yeni canlı ders yapılabilecek ders saatleri http://www.eba.gov.tr/#/sinif-bazli adresinden öğrenilebilir.

-*- Harici Canlı ders yani ilkokullar canlı ders'leri bilgisayar/tablet/telefonlardaki zoom programı üzerinden yapacak. Harici canlı dersler(ilkokuldaki canlı dersler) zoom un kendi uygulaması ile yapılacak. Eba canlı ders uygulaması ilkokullarda pazartesi gününden sonra kullanılmayacak. Öğrenciler kullanacakları cihazlara zoom programını yüklemeliler.

-- İlkokuldaki branş öğretmenleri harici canlı derslerini kendileri oluşturacak.

-- İlkokul müdürleri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.