TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLER KOROSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLER KOROSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA ÖĞRETMENLER KOROSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu toprak, bu deniz, bu bayrak bizim

Tarihe sığmayan destanlar bizim

Türklüğün yazgısı yazılıyor koynunda

Kalplere kazınmış bu vatan bizim

 

Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz

Her zaman aydınlık mavi göklere uzanacak ellerimiz

Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz

Gazi'nin açtığı bu kutlu yolda yürüyeceğiz hepimiz

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Öğretmenler Korosu " isimli programımız büyük ilgi gördü.

70 ÖĞRETMEN TEK YÜREK

İlimizde görevli farklı branşlardaki 70 öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri koro ve solo olarak seslendirdiler. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katılım oldukça yüksekti. Programda seslendirilen tüm türküler de ilgi ile izlendi.

Programa Sayın Vali Yardımcımız Dr. Ali Yılmaz, Sayın Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Fatih Aksoy, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun ve ilçelerimizin Müdürleri de katıldılar.

Ortahisar Özel Büro Görevlisi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ali Kemal Mutlu'nun muhteşem sunumu ve Koro Şefi Müzik Öğretmeni Hanife Sümer'in selamlamasının ardından program ilk olarak "İzmir'in Kavakları" türküsü ile başladı. Öğretmenlerimiz izleyenleri birçok türkü ile hüzünlendirirken aynı zaman da neşelendirdi. Koro, türkülerle Anadolu'nun ve Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet mücadelesinin seyrini bizlere yaşattı. Program içinde "Yörük Ali" türküsü esnasında profesyonel bir oyuncu tarafından da zeybek oyununun sergilenmesi izleyicilerin daha da ilgisini arttırdı. Ardından da "Efem" türküsünde Kadir Özcan ve Deniz Aydın Öğretmenlerimiz tarafından oynanan zeybek oyunu çok beğenildi ve büyük alkış aldı.

Koro aralarında solo olarak da katılan öğretmenlerimiz muhteşem sesleri ile türküleri izleyicilere sunarken tüm izleyicilerden büyük beğeni aldılar.

ALKIŞLAR MUSTAFA KEMAL'E

Öğretmenlerimiz 100. Yıl Marşı'nı çok başarılı bir şekilde seslendirirken programın sonunda Mustafa Kemal Atatürk'ü ayakta alkışladılar. Tüm izleyiciler de programı büyük bir ilgi ile son anına kadar izleyerek tüm öğretmenlerimizi tebrik ettiler.

Programın sonunda Sayın Vali Yardımcımız Dr. Ali Yılmaz ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun sahneye gelerek öncelikle Koro Şefi Hanife Sümer'i tebrik ettiler ve kendisine çiçek takdiminde bulundular. Ardından da tüm öğretmenlerimizi tek tek tebrik ederek karanfil takdim ettiler.

Günün anısına öğretmenlerimiz ve Protokol Üyeleri ile toplu fotoğraf çekimi yapılarak program sonlandırıldı.

01-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-2023

           

    

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.