TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNDEN POLİSLERİMİZE 250 BİN YÜZ KORUYUCU SİPERLİK

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNDEN POLİSLERİMİZE 250 BİN YÜZ KORUYUCU SİPERLİK

 

Milli Eğitim Bakanlığımız Bilim ve Sanat Merkezlerinde maskeden yüz koruyucu siperliğe kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kullanılan çok sayıda ürün üretilerek, ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Bakanlığımız Polis Haftası'nı da kutlamak amacıyla emniyet mensupları için  Bilim ve Sanat Merkezlerinde 250 bin yüz koruyucu siperlik üretilmeye başlandı.

 

Bugün ilk etapta 81 ildeki 150 BİLSEM'de üretilen siperlikler Emniyet Müdürlüklerine teslim ediliyor.

 

İlimizde de Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Müdür Yardımcımız Fatma Zehra AYDIN ve Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdulvahap ALTIN tarafından  Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezimizde üretilen 500 adet yüz koruyucu siperliğin ilimiz Emniyet Müdürlüğüne teslimatı gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Hızır AKTAŞ Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezimizin bu süreçte sağlık ve güvenlik personeli için 1550 koruyucu siperlik üreterek Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastane ve diğer birimlere, Kızılay'a, ve Trabzon Havalimanına  dağıtımını yaptığını belirtti. Ayrıca KTÜ Farabi Hastanesi Patoloji bölümüyle birlikte tasarımını yaptıkları ve seri üretim için çalışması yapılan maskelerden de 3000 adet üretilerek sağlık çalışanlarımıza dağıtımının yapılacağını belirtti.

 

Müdürümüz Hızır AKTAŞ, 500 adet yüz koruyucu siperliği teslim ederek İl Emniyet Müdürü Metin ALPER'i içinde bulunduğumuz zorlu süreçte yürüttükleri özverili ve başarılı çalışmalar nedeniyle  tebrik etti.

17-04-202017-04-202017-04-2020

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.