TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beşikdüzü Sevim- Nerim Demircioğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunun Açılışı Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu'nun Katılımıyla Gerçekleştirildi

Beşikdüzü Sevim- Nerim Demircioğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunun Açılışı Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu'nun Katılımıyla Gerçekleştirildi

Hayırsever Sevim DEMİRCİOĞLU tarafından Beşikdüzü ilçemizde yaptırılan "Sevim- Nerim Demircioğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu" eğitim-öğretime açıldı.

        Törene Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Hayırsever Sevim DEMİRCİOĞLU, Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra AYDIN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

         Buradaki konuşmasında özel eğitim okullarına yapılan yatırımların önemine değinen Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu, "Bugün buraya çok anlamlı bir işin açılışını yapmak için bir araya geldik. Özel gereksinime sahip bu yavrularımız bizler için çok önemli. Onlar bizlerin ömür boyu özenli bir şekilde bakmakla yükümlü olduğumuz çocuklarımız. Bundan dolayı da özel yavrularımızın eğitimleri, rehabiliteleri için yapılan her türlü desteği çok önemsiyoruz. Onlar mutlu oldukça bizler mutlu oluyoruz, ilimizde de özel çocuklarımızın eğitim alması adına yapmış olduğu önemli yatırımlarından ötürü Hayırsever Sevim Demircioğlu Hanımefendi ye herkesin huzurunda teşekkür ediyorum." dedi. 

     Konuşmasında, Trabzon'daki özel eğitim kurumlarının sayına değinen Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, "İlimizde de 21 tane özel eğitim uygulama okulu bulunmaktadır. Bu okullarımızın dışında diğer eğitim kurumlarımızdaki okullarımızda da 100'ün üzerinde özel eğitim sınıfımız mevcut. Bu çocuklarımızın sosyal hayata kazandırılması adına kaynaştırma sınıflarımız olmak üzere toplamda 3 bin üzerinde öğrencimiz okullarımızda eğitim görmektedir. " diye konuştu.

      Valimiz Sayın İsmai USTAOĞLU daha sonra Hayırsever Sevim DEMİRCİOĞLU'na desteklerinden ötürü plaket takdim etti ve akabinde okul gezilerek tören sonlandırıldı. 

 

02-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.