TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Adım Adım Gerçekleşiyor

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Adım Adım Gerçekleşiyor

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, liselerde coğrafya, tarih, kimya, biyoloji, teknik resim gibi derslere akademisyenlerin girebileceğini açıklamasının ardından ilimizde de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği, Konstrüksiyon ve İmalat Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan BAŞ ders vermeye başladı. 

Doç. Dr. Hasan BAŞ,  konu ile ilgili olarak "Üniversitede öğrencilerle yaptığımız derslerde aradığımız bazı özlemlerin gerçekleştirilebilmesinin, ancak ve ancak bize gelen öğrencilere daha önceden kazandırılmasıyla mümkün olabileceği inancındayım.  Buradan hareketle, makine mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrencilerin alt yapılarının donanımlı olma durumu ne kadar fazla ise o bölümde başarı oranları da o kadar fazla olur." şeklinde konuşarak projenin çok verimli sonuçlar ortaya çıkaracağını ifade etti.  

 

04-10-201904-10-201904-10-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.