TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız Sayın Ziyâ SELÇUK, 81 İl Millî Eğitim Müdürüyle Ankara'da Bir Araya Geldi

Bakanımız Sayın Ziyâ SELÇUK, 81 İl Millî Eğitim Müdürüyle Ankara'da Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan veriye dayalı yönetim anlayışı kapsamında, Bakanlığa bağlı okul ve tesislere ilişkin verilerin yer aldığı "Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi" tanıtım toplantısı, Bakanımız Sayın Ziyâ SELÇUK, Bakanlık yetkilileri ve 81 il milli eğitim müdürünün katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın da iştirak ettiği toplantıda katılımcılara hitap eden Sayın Ziya SELÇUK, 2023 Eğitim Vizyonu'nun veriye dayalı politikaları merkeze alan bakış açısıyla hazırlandığını hatırlatarak, "Bakanlık olarak bu kadar hızlı değişimin olduğu bir dönemde, bizim çok sayıda okulumuzun, yüz binlerce öğretmenimizin, milyonlarca öğrencimizin bulunduğu sistemde çok daha hızlı hareket edebilmek için belki de bütün bakanlıklardan daha fazla bilişimden yararlanmaya, veriye dayalı politikalar üretmeye ihtiyacımız var. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığında alınan her bir kararın olumlu ya da olumsuz etkisi çok daha büyük ölçekte yaşanıyor." diye konuştu.

 

Eğitime doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayabilecek her türlü bilimsel veri ve teknolojik yeniliği MEB bünyesine taşımaya gayret ettiklerini söyleyen Sayın Bakanımız, şu ana kadar yapılan ve yapılacak olan okullarla ilgili verilecek her türlü karar için "Neye göre karar veriliyor?" sorusunu ortaya koyan ve bunun cevabını taşıyan bir sistem paylaştıklarını ifade etti.

 

Sistemi geliştirme çalışmalarının süreceğini söyleyen Sayın Bakanımız, "Devam edecek çalışmaların uluslararası düzeyde bize belli standartları getireceği açıktır. Coğrafi Bilgi Sistemi alanında atılan her adımın merkezden en uzak noktaya kadar her aşamaya etki ettiği bilinciyle, bu alanda dünyaya örnek bir sistem inşa etmeyi kafamıza koyduk." dedi ve projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Bakanlık ve kurumlara teşekkür ederek, "Bu sistemler aslında bizim mevcut yönetimi, durumu idare etmekten yönetime daha büyük bir liderlikle yönetsel süreçleri götürebilmemize imkân sağlıyor. Sistem akıllandıkça, çalışanlar da akıllı davranmak şansına sahip oluyor." ifadelerini kullandı.

30-07-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.