TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER'İN EŞİ NEBAHAT ÖZER, TRABZONDA ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

İlimiz ziyaretlerinde Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e eşlik eden eşi Nebahat Özer, evde eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Nebahat Özer, Trabzon Olgunlaşma Enstitüsüne ziyarette bulunarak, Devlet Tiyatrolarında düzenlenen "Şimal Kadını" adlı defileyi izledi.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER'İN EŞİ NEBAHAT ÖZER, TRABZONDA ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bakanımız Mahmut Özer'in eşi Nebahat Özer'in İlimizdeki programında ilk olarak Devlet Tiyatroları'nda düzenlenen "Şimal Kadını" adlı defile yer aldı. Yöresel kıyafetlerin tanıtıldığı defile öncesinde öğrenciler Özer'e çiçek takdim etti. 

Nebahat Özer defile programının ardından Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü'nü ziyaret etti. Burada telkâri, takı, hasır, kazaziye gibi el işlerini inceleyen Özer, yarışmalarda derece elde etmiş el yapımı takılar hakkında bilgi aldı. "Güz Dönümü" isimli takı sergisi, el sanatları teknolojisi tasarım, puşide, yorgancılık, dokumacılık atölyeleri ziyaretlerinin ardından Özer, ahşap kapı üzerine bakır uygulamalarını da yerinde inceledi.

Özer'in bir sonraki programı, Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Kursiyer Ürünleri Satış Noktası olan Alacahan'ı ziyaret oldu. Özer burada takı tasarım, kuyumculuk, hasır ve sepet örücülüğü, kaligrafi, iğne oyası, ebru, kaytan, yorgan dikimi atölyelerinde kursiyerlerle bir araya geldi. Özel eğitim öğrencilerinin ayakkabı imal ettiği atölyeye de ziyarette bulunan Özer, öğrencilerle sohbet etti. Tezhip Atölyesinde kursiyerler tarafından Nebahat Özer'e üzerinde "Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet" yazılı tezhip eser hediye edildi.

Özer, Trabzon programı kapsamında kentte evde eğitim gören iki öğrenci ve ailelerinin evlerine de konuk oldu. Özer Erdoğdubey Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Özlem Sağır ve Prof. İhsan Koz İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Alya Teoman'ı evinde ziyaret etti. Öğrenciler ve aileleriyle sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Özer, çocuklara hediye takdim etti.

11-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.