TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHİLİK KÜLTÜRÜ, MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMLARI İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR

AHİLİK KÜLTÜRÜ, MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMLARI İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR

AHİLİK KÜLTÜRÜ, MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMLARI İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR 

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Ahilik Kültürü'nün devamı olan ve yeniden şekillendirilen Mesleki Eğitim Programları'nın tanıtımı ve Usta Öğreticilik Belge Töreni'ne katıldı. Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan programda Ahilik Kültürü'nün devamı olan ve yeniden şekillendirilen Mesleki Eğitim Programlarının tanıtımı ve mezun olan öğrencilerimizin belge töreni gerçekleştirildi. Törene Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, İl Müdür Yardımcılarımız, İl Şube Müdürlerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil KARAKAŞ, Meslek Lisesi Müdürlerimiz, çeşitli esnaf odalarımızın Başkan ve Temsilcileri, Usta Öğreticilik Belgesi alan çok sayıda ustamız ve öğrencilerimiz katıldı. Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Durukan'ın açılış konuşmalarının ardından konuşmalarını yapan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Mesleki Eğitim Programları'nın ülkemiz eğitimi açısından önemi üzerinde durdu.

            "Şed Kuşatma Töreni"

            Programın devamında temsili Şed Kuşatma Töreni izleyenlere sunuldu, gösteri büyük bir ilgi ile izlendi. Ardından yılın kalfası Yusuf CAN'a yine İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından plaket verildi ve Usta Öğreticilik Belgesi almış olan Ustalarımıza da belgeleri törenle takdim edildi. Mesleki Eğitim'in tanıtımı için farkındalık sağlamayı amaçlayan programa katılım sağlayan tüm paydaşlara teşekkür edilerek program sonlandırıldı.

 

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.