TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AHİ EVRAN VE AHİLİK" TEMALI RESİM YARIŞMASI TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİMİZE BAŞARI BELGESİ MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU TARAFINDAN VERİLDİ         UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkârlarımızı rahmetle yâd etmek, Ahilik Teşkilâtını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir.

Bu bağlamda; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması düzenlenmiştir.

Ticaret Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile Ahi Evran'ın doğumunun 850. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Türkiye genelinde düzenlenen "Ahi Evran ve Ahilik" temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencisi Rabia ARSLAN'a Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzden gönderilen başarı belgesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU tarafından takdim edildi.

 Başarısı ile bizleri onurlandıran ve gururlandıran öğrencimiz Rabia ARSLAN'a ve Danışma Öğretmeni Gülnihal BAYINDIR ALKAN'a teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

İlim gökyüzündedir, kim onu indirecek.
Veya yer altındadır, kim çıkaracak.
Yahut dağların ötesindedir, kim onu getirebilir demeyin.
İlim kalplerinize yerleştirilmiştir.
Sıddıkların ahlakıyla ahlaklanın ki,
kalplerinizde ilim belirerek sizi mutlu kılsın ve korusun

Ahi EVRAN

28-12-202128-12-2021 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.