TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"8. Uluslararası Öğretim Teknolojileri ve Öğretmen Eğitimi Sempozyumu" Çevrim içi Olarak Düzenlendi17 - 19 Kasım 2021 tarihleri arasında Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen  "8. Uluslararası Öğretim Teknolojileri ve Öğretmen Eğitimi Sempozyumu" Sayın Bakan Yardımcımız Petek AŞKAR'ın açılış konuşması ile başladı. Sempozyumda Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI,  Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Muhammet BERİGEL açılış konuşmaları ile yer aldılar.

Genel teması "Eğitim ve Değişim" olarak belirlenen sempozyuma, bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük bir heyecan ile ortak olduk. Öğretmenlerimizin mesleki anlamda yeterliliklerini geliştirmek ve onların akademik anlamda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uluslararası düzenlenen bu organizasyonda biz de yerimizi aldık. Sempozyuma  55'i öğretmen katılımcılardan olmak üzere toplamda 170 bildiri sunulmuştur. Öğretmen katılımcıların 30'u ise ilimizde görev yapan öğretmenlerden oluşmaktadır. Bu rakam  uluslararası bir sempozyuma ilimizden bugüne kadar yapılmış olan en yüksek katılımdır.

Bizler sahada öğretmenlerin ve öğrencilerin beklentilerini, taleplerini, sorunlarını en iyi bilen kurum olarak üniversiteler ile iş birliğinde sağlam temeller oluşturdukça, akademisyenlerimizin bilimsel bilgiyi toplamada daha gerçekçi sonuçlar elde edeceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle üniversiteler ile kurduğumuz iyi ilişkilerimiz geleceğimizi şekillendirirken bizlere her zaman yol gösterici olacaktır.

19-11-202119-11-202119-11-2021

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.